23 24 25 26 27 28 29
30 31

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

ČFL: Jiskra Domažlice - 1. FK Příbram B 2:3 (0:1)

Domácí nastupovali na trávník povzbuzení vítězstvím na hřišti 14. Slavie Karlovy Vary a na 15. celek tabulky, rezervu prvoligové Příbrami, si věřili. Bohužel jejich výkon v průběhu celého prvního poločasu byl ve znamení dezorientované obrany a sterilního útoku, kde chyběla myšlenka a moment překvapení. Středová řada „jela“ na půl plynu, chybělo nasazení a větší pohyb. Domácí totálně zaspali začátky obou poločasů, kdy brzy inkasovali, ale kapitán Mužík zavelel ke zteči a dvěma brankami srovnal stav zápasu. Domažličtí se s penaltovým rozstřelem nechtěli smířit, ale při velké ofenzívě zapomněli na zadní vrátka a Polákův gól v 87. minutě byl posledním hřebíčkem do domácí rakve. Ukázalo se opět, že fotbalový zápas trvá minimálně 90 minut a když jej jedno z mužstev hraje pouze minut třicet a gólman právě „nečaruje“, na body to většinou nestačí… V celku domácích se někteří klíčoví hráči v současnosti nepotkávají s tou pravou „formou“, což se již delší dobu projevuje na nepřesvědčivých výsledcích mužstva. Nejvíc práce odvedl za celý zápas útočník František Dvořák, který vybojoval nespočet vítězných soubojů, získal mnoho míčů, ale jeho spoluhráči z toho nic nevytěžili.

Hosté zaskočili domácí aktivní hrou hned od první minuty a než se domácí vzpamatovali, lovil Brych míč ze sítě. Špatnou Matasovu rozehrávku vystihl hostující Kilián, který našel volného Adetunjiho, ten rozkmital své pavoučí nohy, posadil si na zem Kadara a střelou z 9 metrů k pravé tyči bezmocného Brycha poslal hosty do vedení – 0:1. O chvíli později zahrozil po levé straně rychlonohý Antwi, se kterým měl po celý poločas Ruml plné nohy práce, ale jeho střelu z 15 metrů domácí zblokovali. Domácí se sice snažili, ale hlavička Dvořáka po centru Došlého byla pro gólmana Melichara lahůdkou a když se po Mužíkově rohovém kopu odrazil míč ke Kadarovi, skončil jeho volej ze 14 metrů těsně vedle pravé příbramském tyče. Ve 14. minutě po Antwiho rohovém kopu hlavičkoval Adetunji z 8 metrů kousek vedle levé Brychovy šibenice. Poté se domácí na chvilku zvedli, ale Vůchův a Rumlův centr adresáty nenašly, a po akci Rumla a Došlého pálil slabě volejem Uzlík vedle. Neujala se ani hlavička Uzlíka po Cůchově centru a Došlého rohový kop skončil v Melicharových rukavicích stejně, jako o chvíli později tečovaný pokus téhož domácího hráče. Hosté hru vyrovnali, ale ze závaru před Brychem ve 33. minutě nic nevytěžili, když střela Vlčka skončila na těle domácího zadáka. Ve 37. minutě „vymotal“ Antwi Matase, ale jeho centr zprava stačil ve skluzu Kilián usměrnit jen vedle domácí branky. Na druhé straně po Dvořákově přistrčení hlavou zakončil Uzlík vedle levé příbramské tyče. Možnost na vyrovnání promarnili domácí ve 41. minutě, kdy Vůchův centr vyboxoval Melichar ke Kadarovi, ale jeho slabá střela z 10 metrů mířila vedle.

Než se stačili domácí po obrátce rozkoukat, což jim jejich nepřesné přihrávky dost komplikovaly, přišel ve 48. minutě odkop hostů, na který si naběhl Adetunji, který vyhrál souboj s Teršlem a předal míč našlápnutému Antwimu, ten si jej narazil s Janotou a pak střelou zprava z 10 metrů překonal překvapeného Brycha – 0:2. Hrála se vyrovnaná hra, ale domácí obrana postrádala kompaktnost a umožňovala hostům hrozit z rychlých protiútoků. V 53. minutě zneškodnil Melichar Mužíkův tr. kop ze 20 metrů a na druhé straně domácí zblokovali střelu Antwiho. Hrálo se nahoru dolů, domácí pomalu začali hrát pohlednější fotbal a získávali převahu. V 65. minutě se hosté ubránili závaru před svou brankou, když zblokovali tvrdý střelecký pokus a o chvíli později stačil po Vůchově uličce na Brabce skluzem zblokovat jeho střelu z 8 metrů jeden z příbramských zadáků. Aktivita se domácím vyplatila v 68. minutě, kdy po autovém vhazování prodloužil hlavou míč Dvořák, jeden z hostujících zadáků jej odkopl jen k Mužíkovi, ten si jej navedl do šestnáctky a střelou v pádu ze 14 metrů snížil na 1:2. O čtyři minuty později byla Střelnice svědkem nejhezčího gólu zápasu, když se do vysokého načechraného míče od Brabce doslova položil kapitán Mužík a střelou volejem přes hlavu z 10 metrů vymetl pravou Melicharovu šibenici – 2:2. Domácí se snažili o obrat skóre, hnali se dopředu, ale Kramlova dělovka skončila na těle soupeře a jeho následný centr hosté odvrátili na roh. Jak už to ve fotbale bývá, když se jde do ofenzívy, většinou je to na úkor defenzívy a to se domácím nevyplatilo v 87. minutě, kdy si Polák navedl míč od poloviny hřiště a střelou z 18 metrů k pravé tyči poslal hosty ke třem bodům – 2:3.

Branky: 68. a 72. Mužík - 5. Adetunji, 48. Antwi, 87. Polák.

Rozhodčí: Michal Urban - Ladislav Benedikt, Petr Tupý. Delegát FAČR: Ladislav Mareška. ŽK: 1:2 (85. Vůch - 41. Jelínek, 84. Vilotič). Diváků: 386.

Jiskra Domažlice: Brych - Ruml (55. Pek), Matas (55. Hrubý), Teršl, Kadar (64. Kraml) - Vůch, Mužík, Pavlík (46. Brabec), Uzlík, Došlý (55. Kulhavý) - Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

1. FK Příbram B: Melichar - Jelínek, Puchmertl, Mezera, Vilotič - Janota (72. Belej), Vlček, Kilián (77. Šíma), Petrák, Antwi (89. Rohlík) - Adetunji (77. Polák). Trenér: Petr Janota.