23 24 25 26 27 28 29
30 31

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

I. B třída: FC Dyn. Horšovský Týn - Sokol Postřekov 2:4 (0:2)

V šestém kole I. B třídy přivítali ve skupině A fotbalisté FC Dynamo Horšovský Týn okresního rivala, Sokol Postřekov. Zatímco domácí se se šesti získanými body krčili na 11. místě tabulky, hosté získali bodů 13 a patřilo jim 2. místo, když první Studánka měla o jeden odehraný zápas a jeden bod více.

Úvod zápasu patřil trochu překvapivě domácím, ale neúderná ofenzíva k úspěchu nevedla. Největší šanci měl po Steinbergerově podklouznutí v 9. minutě Vavřička, ale hostující brankář Frei včasným vyběhnutím jeho střelu z 8 metrů výborně vyrazil. Poté se pomalu do hry dostali hosté, převzali iniciativu a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Na dlouhý nákop dopředu si naběhl postřekovský Tumpach a sám proti brankáři Hercovi otevřel střelou z 10 metrů skóre – 0:1. Domácí kontrovali střelou Vavřičky z levé strany šestnáctky, kterou Frei zneškodnil a pak se do míče opřel ve 24. minutě Gabriel, ale o kousek minul pravou Freiovu šibenici. O tři minuty později našel postřekovský Vavřík zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky Strnada a jeho volej k pravé tyči znamenal vedení 0:2. Osm minut před obrátkou se do vyložené šance dostal hostující Tumpach, ale jeho střelu z 8 metrů výborně vyrazil Herc. Další pokus téhož postřekovského hráče po Strnadově zpětné přihrávce skončil mimo domácí branku.

Když hned ve 47. minutě napřáhl z 19 metrů postřekovský Strnad a za zády Herce se opět rozvlnila síť, skóre narostlo na 0:3 a hosty toto vedení ukolébalo. Naopak domácí „nahodili řemen,“ převzali iniciativu a během osmi minut se dotáhli na rozdíl jediného gólu. Nejprve ve 48. minutě našel Novák nabíhajícího Gabriela, ten proti Freiovi z 10 metrů nezaváhal a poslal míč mezi gólmanovy nohy – 1:3. Poté mířili nepřesně domácí Novák a na druhé straně jej napodobil Cibotaru. V 56. minutě odcentroval domácí Mach zprava na Gabriela a ten hlavou z malého vápna překonal Freie – 2:3. Ještě chvíli domácí dominovali, ale pak jim začala docházet pára a do hry se vrátili hosté, kteří opět začali být v ofenzívě nebezpečnější. V 73. minutě se domácí dožadovali penalty po nastřelené ruce jednoho z hostů v pokutovém území, ale rozhodčí Mičan situaci posoudil jinak. Hrálo se nahoru dolů, ale obrany obou celků držely pevně. V 80. minutě napřáhl překvapivě domácí Šutek zleva z 30 metrů a Frei měl plné ruce práce, aby míč směřující ke vzdálenější tyči vytlačil na roh. Dvě minuty před koncem odvrátil centr hostů domácí Komárek tak nešťastně, že míč směřoval ke vzdálenější šibenici vlastní branky, ale Herc jej stačil výborně vytlačit mimo. Poslední hřebík do horšovskotýnské branky zatloukl v 90. minutě Cibotaru, který po akci Tumpacha a jeho přesné přihrávce z 10 metrů nezaváhal – 2:4.

Rozhodčí: Jan Mičan – Hedvika Mifková, Zdeněk Říha. ŽK: 1:1 (69. Komárek – 51. Karlík). Diváků: 84.

FC Dynamo Horšovský Týn: Herc – Černík (84. Šupík), Čedík, Komárek, Šutek – Novák (88. Šperl), Pták (25. Mach), Svárovský, Vavřička – Steiner, Gabriel.

Sokol Postřekov: Frei – Steinberger, Kuželka, Kreuz, Ledvina – Cibotaru, Karlík (64. Královec Vojtěch „Para“), Vavřík, Strnad (43. Královec Vojtěch „Paša“ – Klukan, Tumpach.