21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Po 9. a 7. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - FK Králův Dvůr 4:2 (1:1)

Osmé kolo České fotbalové ligy, hrané ve státní svátek 28. 9.2019 mělo pro domácí Jiskru trochu hořkou příchuť, protože její poslední vítězství se datovalo k 7. září, kdy na Střelnici porazila Admiru Praha 4:2. Poté už následovaly pouze porážky, a to v dohrávce v Rakovníku 1:0, na hřišti pražského Vltavínu rovněž 1:0, doma s rezervou Viktorie Plzeň 1:2 a ve 2. kole MOL CUPU s Duklou Praha 1:3. Tyto výsledky znamenaly po 7 kolech ČFL až 10. místo v tabulce s pouhými 9 uhranými body a skóre 11:11. Sobotní soupeř z Králova Dvora na tom byl o poznání lépe, protože uhrál 15 bodů a se skórem 13:10 okupoval 4. příčku tabulky. Více než tři stovky diváků přišlo svoje borce povzbudit v boji o veledůležité body a přerušení nelichotivé výsledkové série.

Zcela vyrovnaný zápas byl více o bojovnosti, nasazení a snaze neudělat chybu než o přehlídce krásných fotbalových akcí. Celý první poločas dominovaly dobře hrající obrany nad ofenzívními snahami obou celků a po vyrovnaném průběhu odcházela mužstva do kabin se zaslouženě vyrovnaným skórem 1:1, když hosté srovnali Hellovým gólem „do šatny.“

I ve druhém dějství se hrálo naprosto vyrovnaně, každé z mužstev „tahalo chvilku svoji pilku,“ a hosté brzy výsledek otočili na 1:2. Domácím ani po vyčerpávajícím středečním zápasu MOL CUPU s Duklou Praha nedocházely síly, hráči hráli s nasazením a obětavostí, což se jim nakonec vyplatilo, protože brankami Dvořáka a Kropáčka postupně podruhé otočili skóre. Poslední gólovou pojistku vstřelil Došlý po brejku do otevřené obrany, o vyrovnání se snažícího soupeře.

Úvod zápasu patřil hostům, ale domácí si poradili s centrem Krause i s následným tr. kopem cábelíků. V 6. minutě po Brabcově přihrávce vyslal slabou střelu domácí Uzlík vedle levé Krčkovy tyče a o dvě minuty později, kdy natáhl zpoza šestnáctky Brabec se blýskl hostující gólman kvalitním zákrokem a míč vyrazil. Poté se hra přestěhovala do středu pole, kdy se rozvážnou kombinací snažila obě mužstva najít skulinu v dobře fungující defenzívě soupeře. Ve 22. minutě po rohovém kopu hostujícího Balšánka vznikl před Brychovou brankou závar, ale domácí se odkopem osvobodili. Na druhé straně si o chvíli později poradil Krček s Mlynaříkovým centrem a Mužíkova střela z 18 metrů trefila jen tělo jednoho ze soupeřů. Následoval rohový kop, po němž se míč odrazil k Brabcovi, ale i jeho střela volejem našla Dvořáka, který míč pouze načechral pro soupeřova gólmana. Hosté zahrozili ve 26. minutě, ale Krausova střela skončila v Brychově náruči. O minutu později dal domácí kapitán Mužík míč pod sebe na Uzlíka, ale jeho volej z 18 metrů Krček nadvakrát zlikvidoval. Po půlhodině hry vznikla před královodvorskou brankou nepřehledná situace, která vyvrcholila Uzlíkovým volejem z šestnáctky, který však po teči spoluhráče skončil vedle branky soupeře. Skóre se poprvé měnilo ve 36. minutě, kdy po Došlého vhazování zatáhl míč k brankové čáře Mužík centrem zleva na druhou stranu našel volného Rumla, který výstavním volejem zprava ze 12 metrů poslal míč pod víko – 1:0. Obě mužstva se v ofenzívních alcích střídala, ale vyrovnání přišlo až ve 43. minutě, když nejprve Procházka otřel střelu z šestnáctky o Matase, následný rohový kop rozehrál zleva Balšánek přesně na hlavu zcela volného Hella a ten u vzdálenější tyče z 5 metrů nasměroval hlavou míč pod břevno – 1:1.

I úvod druhé půle byl ve znamení aktivity hostů a hned v 50. minutě kdy si na dlouhý Balšánkův nákop naběhl Kůžel, navedl si míč kousek od rohu šestnáctky a tvrdou střelou zleva trefil vzdálenější Brychovu tyč, míč putující zpět podél brankové čáry nestačil ve skluzu usměrnit Kraus. Varování si domácí nevzali k srdci a tak hned z dalšího útoku přišel trest. Balšánek našel dlouhý pasem vlevo Blažke, ten přiťukl míš Krejdlovi a jeho střela z 23 metrů, která těsně před Brychem skočila, skončila za jeho zády – 1:2. Vedení soupeři dlouho nevydrželo, protože už v 54. minutě přiťukl Došlý míč nabíhajícímu Rumlovi, který jej po pravé straně zatáhl k brankové čáře, ostrým přízemním centrem našel nabíhajícího Dvořáka, který jej tečí z metru nasměroval do sítě – 2:2. O tři minuty později po Brabcově centru zprava neprošla do sítě Rumlova střela z 12 metrů, ani Mužíkův pokus z 10 metrů, když se k němu dostal odražený míč. Domácí byli v této fázi hry aktivnější, ale dalším s Kropáčkovým centrem si poradil Krček. Poté ještě dvakrát trefil míč v pokutovém území ruku Procházky, ale rozhodčí usoudil, že se nejednalo o nedovolené hraní rukou a hru nepřerušil. V 64. minutě se do šance prodral hostující Osvald, ale Matas mu v poslední chvíli stačil míč vypíchnout. Po neúspěšných centrech na obou stranách se musel před svou šestnáctky rychle vydat Brych, aby skluzem vypíchl míč před nabíhajícím Osvaldem, po Krausově dlouhém pasu. Obrat skóre přišel v 72. minutě, kdy Došlý našel v šestnáctce Mužíka, ten centrem od brankové čáry zprava oslovil Kropáčka a ten volejem ze 2 metrů převalil vedení na stranu domácích – 3:2. Hosté se dále snažili o vstřelení gólu, ale recept na dobře fungující domácí obranu nenašli. Domácí opláceli několika centry před Krčka, ale rovněž bez výsledku. V době vznikajícího tlaku hostů rozhodli domácí čtvrtým gólem, když míč získal na půli hřiště Kropáček, zatáhl jej rozhozenou obranou soupeře po levé straně před šestnáctku, tam jej přiťukl na nabíhajícího Došlého a ten ze 12 metrů přehodil vybíhajícího Krčka – 4:2. Domácí si tak pojistili všechny body.

Branky: 36. Ruml, 54. Dvořák, 72. Kropáček, 88. Došlý - 43. Hell, 51. Krejdl.

Rozhodčí: Milan Matějček - Milan Vyhnanovský, Michal Štefan. Delegát FAČR: Václav Havránek. ŽK: 0:1 (77. Balšánek). Diváků: 329.

Jiskra Domažlice: Brych - Ruml, Bauer, Matas, Mlynařík - Brabec (58. Kropáček), Mužík (89. Pek), Uzlík (76. Teršl), Pavlík (81. Kadar), Došlý - Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

FK Králův Dvůr: Krček - Zelenka, Novák, Hell, Blažek - Procházka (63. Osvald), Kůžel, Šebek, Balšánek (80. Beňo), Šolaja (46. Krejdl) - Kraus. Trenér: Tomáš Šilhavý.