21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Po 9. a 7. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - Viktoria Plzeň B 1:2 (1:1)

Sedmé kolo svedlo na domažlické Střelnici proti sobě domácí Jiskru a rezervu FC Viktoria Plzeň. Třetí Viktorka nasbírala 12 bodů a patřila jí 3. příčka tabulka, zatímco domácí s 9 body okupovali místo deváté, a tak byli papírovým favoritem hosté.

Domácí zaspali úvody obou poločasů a doplatili na to třemi body. Zatímco v prvním dějství dokázali po deseti minutách  hru v poli vyrovnat, ve druhém poločasu se jim to již nepodařilo a kromě posledních minut, tahali za kratší konec, takže hosté si body odvezli zaslouženě.

V 5. minutě musel domácí brankář Brych vyrážet střelecký pokus Grajciara a Kadar odvrátil míč na roh. Ten rozehrál zleva Pihrt, po něm centroval zleva Vais, u vzdálenější tyče hlavou přiťukl míč nehlídaný Hranáč na nabíhajícího Gabriela, kterého neubránil Matas a ten hlavou zblízka poslal míč za Brychova záda – 0:1. Po úvodních desetiminutovce, která byla v režii hostů domácí hru vyrovnali. Pokus Kadara zpoza šestnáctky ještě branku Sváčka přelétl, ale ve 14. minutě se po Vůchově centru zleva dostal k hlavičce Dvořák, který přeskočil Strmisku a ze 7 metrů nasměroval míč k levé tyči plzeňské branky – 1:1. O dvě minuty později se do velké šance dostával domácí Vůch, ale po dlouhém nákopu Pavlíka nechával míč místo přiťuknutí hlavou k brance dlouho padat, až mu jej křižující Gabriel hlavičkou sebral. Hrálo se nahoru dolů, ale střela domácího Kadara byla nepřesná a Teršlova hlavička skončila ve Sváčkových rukavicích. Na druhé straně se neprosadil svojí střelou Vais. Ve 24. minutě naservíroval pěkný míč zleva domácí Došlý Kadarovi, ale ten zbytečně brzy střílel a ze 14 metrů soupeřovu branku přestřelil. O pět minut později se ke střele z šestnáctky dostal domácí Vůch, ale Sváček míč výborně vyrazil. Na druhé straně našlápl zleva Pihrt, dostal se do šestnáctky, ale i jeho střelu ze 14 metrů z úhlu výborným zákrokem vytlačil Brych na roh. Domácí gólman se ještě předvedl ve 32. minutě, kdy si poradil se střelou Herce z 20 metr a o pár minut později zamířil hostující Vrba zprava mimo vzdálenější tyč. Když pak Vůchovu střelu z 20 metrů zneškodnil Sváček a nebezpečný útok Vrby zastavil v poslední chvíli domácí Matas, nepřinesly nic ani tr. kop hostů a rohový kop domácích.

Úvod druhé půle, stejně jako téměř celý poločas byl ve znamení aktivity hostů. Nejprve musel Brych výborně vyrazit po Kayambově centru hlavičku Václavíka ze 7 metrů, ale o dvě minuty již byl bezmocný. To Vais zatáhl míč k domažlické šestnáctce, prostrčil jej na nabíhajícího Herce a ten střelou ze 12 metrů nad padajícího Brycha poslal hosty do vedení – 1:2. Hosté i nadále ovládali hřiště a jen výborný výkon brankáře Brycha zabránil mnohem vyšší prohře Jiskry. V 51. minutě zatáhl míč po levé straně plzeňský VVrba, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Herce, jehož volej z 8 metrů domácí gólman zázračně vyrazil. Domácí na chvilku zazlobili před Sváčkem, ale nepřehledná situace nakonec skončila míčem vedle jeho branky. V 58. minutě přestřelil domácí branku Václavík a na druhé straně jej napodobil po Kadarově centru volejem ze 12 metrů Došlý. Po hodině hry zatáhl míč po pravé straně hostující Kayamba našel nabíhajícího Pince, který míč na malém vápně tečoval, ale jen do Brychovy náruče. V 64. minutě měl hostující Pinc vyloženou šanci, když po centru zleva usměrnil míč z malého vápna těsně nad břevno Brychovy branky. Hosté byli nastěhovaní na polovině domácích, ale Rychnovského volej z 8 metrů, po Pincově zpětné přihrávce výborně vyrazil Brych na roh. O chvilku později se odražený míč dostal k hostujícímu Strmiskovi a jeho bombu z 18 metrů, mířící k pravé tyči výtečně vyrazil domácí gólman. Domácí se sice snažili o ofenzívu, ale jejich akce byly bez nápadu, momentu překvapení a chyběla jim ve finále přesnost, takže se k vážnému ohrožení Sváčkovy branky nedostali. V 79. minutě po Matasově ztrátě míče jej získal Kayamba, zatáhl jej před šestnáctku, kde jej naservíroval nabíhajícímu Hercovi, ale jeho volej z 11 metrů opět výtečně vyrazil Brych. Teprve poté se pomalu probudili domácí a postupně převzali iniciativu. Nejprve skončila sražená střela mimo Sváčkovu branku, po Došlého rohu přestřelil volejem z šestnáctky Kraml soupeřovu branku a pak jej napodobil i Mlynařík volejem z 25 metrů. Když v nastavení zlikvidoval Sváček Kropáčkovu hlavičku, mířící k pravé tyči a po centru zprava stačil ve skluzu usměrnit míč tentýž hráč z malého vápna pouze nad plzeňskou branku, bylo to v zápase vše a hosté si zaslouženě vzali body.

Branky: 14. Dvořák - 6. Gabriel, 49. Herc.

Rozhodčí: Marek Radina - Tomáš Nejedlo, Jaroslav Hádek. Delegát FAČR: Peter Sádovský. ŽK: 5:4 (Došlý, Kropáček, Teršl, Brabec, Ruml - Svoboda, Vais, Grajciar, Sváček). Diváků: 958.

Jiskra Domažlice: Brych - Kadar (64. Ruml), Teršl (74. Pek), Matas, Mlynařík - Došlý, Uzlík (61. Brabec), Pavlík (46. Kropáček), Mužík (79. Kraml), Vůch - Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

FC Viktoria Plzeň B: Sváček - Hranáč (18. Svoboda), Gabriel, Strmiska, Rychnovský - Kayamba (79. Plecitý), Vais, Herc (87. Petr), Grajciar, Pihrt (30. Václavík) - Vrba (52. Pinc). Trenér: Pavel Horváth.