19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

1. kolo soutěží

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Převýšov 2:0 (0:0)

Třicáté kolo České fotbalové ligy přivedlo na hřiště pátých Domažlic průběžně sedmý tým tabulky, SK Převýšov. Za krásného slunného počasí se na Střelnici hrál fotbal, který se ze strany domácích podobal středečnímu duelu s Pískem. Domácí zaostávali v pohybu, napadání a úrazu v osobních soubojích, takže většinu zápasu měli aktivitu na kopačkách hosté, ale konečný výsledek byl průběh zápasu neodráží. Hosté v první poločase několikrát vyzkoušeli kvality gólmana Švihoříka, zatímco převýšovský brankář Dunda byl poměrně v klidu. Ani druhá půle změnu dění na hřišti nepřinesla a domácí se vrátili do zápasu v jeho závěru, což jim nakonec stačilo na zisk tří bodů.

Domácí začali zápas aktivně, ale Došlého centry, závar před brankou hostů, ani nepřesná střela Brabce ovoce nepřinesly. Od 10. minuty začali hrát hosté a byli najednou na hřišti hodně vidět. Zakončení Kopáče, či Korby v 17. minutě byly však nepřesné. Domácí akci ve 20. minutě pak vystavil stopku Arzbergerův ofsajd. Blízko k brance byli hosté po půlhodině hry, ale Sedláčkovu bombu zpoza šestnáctky Švihořík výtečně vytlačil na roh a poté si poradil i s pokusem Korby. Domácí se sice snažili o ofenzívu, ale jejich akcím chyběl moment překvapení a přesnost. Neuspěl tak Došlého střílený centr, ani Čihákova hlavička, která skončila v Dundově náruči. Nepřesně střílel na druhé straně i Labík, který zprava minul vzdálenější tyč. V závěru poločasu hosté zatlačili domácí, ale výsledkem byly jen dva rohové kopy a velká šance Kopáče, který se po Korbově lobu dostal před Švihoříka, ale domácí gólman včasnou reakcí stačil jeho střelu zprava z úhlu ze 4 metrů vytěsnit na roh.

Pohyblivější a důraznější hosté byli aktivnější i v úvodu druhé půle, ale Korba mířil hlavou z 10 metrů vedle domažlické branky. Štěstí měl převýšovský gólman v 53. minutě, kdy centr zleva přenechal Rychnovský Mužíkovi, který napřáhl ze 17 metrů a míč jen lízl levou Dundovu tyč.Poté ukončil nebezpěčně rychlý protiútok hostů odpískaný ofsajd a na druhé straně vytlačil Dunda na roh Došlého centr zleva. Po hodině hry se hosté opět chytili do ofsajdové pasti a Mužík z tr. kopu z 18 metrů trefil nej zeď hostů. Poté o sobě dávali více vědět domácí, ale Došlého střelu vyrazil Dunda a další akce skončily nepřesností přihrávek. Hosté se prezentovali bombou Nováka, která trefila jednoho z domácích a závarem před Švihoříkem, zakončeným Korbovým pokusem do těla soupeře. V 75. minutě stačili hosté po centru zleva míč odvrátit pouze k Došlému, který z 10 metrů poprvé rozvlnil Dundovu síť – 1:0. O chvíli později měl tetntýž domácí kanonýr další šanci, po Dvořákově přihrávce, ale jeho bombu z šestnáctky Dunda výborně vyrazil a následná hlavička Došlého mířila mimo odkrytou branku. Hosté se nevzdávali a dále se snažili o zteč domažlické branky, ale s hlavičkou Hynka si Švihořík poradil stejně, jako s Novákovým rohovým kopem. V 81. minutě poslal dlouhý křížný pas Javorský nalevo na nabíhajícího Došlého, ten stačil odcentrovat na Černého, kterého nepokryl Sedláček a domácí kanonýr volejem ze 3 metrů nedal Dundovi šanci – 2:0. Ani za tohoto stavu nesložili hosté zbraně, snažili se o zvrat, ale domácí obranu se jim přelstít nepodařilo a když se stejně vedlo i domácím, zůstal výsledek stejný a body doma.

Branky: 75. Došlý, 81. Rychnovský.

Rozhodčí: Mudra - Janoch, Kastl. Delegát FA: Ivo Duchoň. Bez karet. Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Kadar, Matas, Čihák, Mlynařík - Brabec (63. Vais), Arzberger (44. Rychnovský), Mužík (86. O. Černý), Došlý - D. Černý (73. Javorský), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

SK Převýšov: Dunda - Doležal (79. Živný), Kopáč, Sedláček, Veselka - Hynek, Novák, Chocholatý, Špidlen, Labík - Korba (68. Koubek). Trenér: Jan Kraus.