19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

1. kolo soutěží

ČFL: J. Domažlice - FC Písek 5:4 (2:2) PK 4:2

Vložené 34. kolo České fotbalové ligy přivedlo na domažlickou Střelnici předposlední celek tabulky, jihočeský FC Písek. Pátá Jiskra ztrácející na vedoucí Vyšehrad 10 bodů a na druhé a třetí místo bodů 9, se již vzdala postupových nadějí a na její hře to bylo vidět. Hra bez nasazení, pohybu a důrazu s množstvím nepřesností chvílemi připomínala vesnický „pouťák“ a nemohla nikoho z 230 diváků nadchnout. Tabulkově jednoznačná záležitost se pro domácího favorita stala bojem do poslední minuty a druhý pomocný bod dárkem od fotbalového boha.

Po nudném úvodu se do první šance dostali domácí v 8. minutě, kdy Arzberger potáhl míč po pravé straně, dal jej pod sebe na nabíhajícího Černého, jehož nedůrazný volej ze 7 metrů však Toma reflexivně vyrazil. Domácí byli aktivnější, ale s Černého centrem si hosté poradili a hlavičku Arzbergera po Čihákově centru zneškodnil pozorný písecký gólman. Poté se po akci zleva dostal ke střele z úhlu z 12 metrů hostující Voráček, ale trefil jen boční síť domažlické branky. Hosté postupně hru vyrovnali a útočné snahy se přelévaly od šestnáctky k šestnáctce. Ve 14. minutě si udělal sólo po pravé straně domácí Brabec, zakončil jej střelou z 12 metrů, ale Toma míč výborně vyrazil na roh. Ten rozehrál zprava Mužík, ale Matasova hlavička mířila nad soupeřovu branku. Domácí se dočkali branky v 18. minutě, kdy dlouhý Mužíkův nákop poslal hlavou hostující Běloušek přes vybíhajícího Tomu k vlastní brance, míč stačil u tyče nasměrovat na branku dobíhající Arzberger, od vracejícího se brankáře Tomy se míč odrazil ke vzdálenější tyči a dokoulel se za brankovou čáru – 1:0. Radost domácích však trvala jen minutu, protože na nákop od půlící čáry si za bezstarostně vysunutou obranu Jiskry naběhl Voráček, s trochou štěstí přehodil míč přes padajícího Brycha a ten doklepl do branky zblízka zcela volný Ulbrich – 1:1. Ve 21. minutě poslal dopředu písecký Voráček našlápnutého Martina Helda, ale ten slibnou šanci zakončil střelou z šestnáctky nad branku vybíhajícího Brycha. Hosté začali tahat za delší konec a střelu Vávry z hranice šestnáctky musel Brych vytlačit na roh. Když neuspěl střelou z úhlu Ulbrich, přišla 25. minuta, kdy po nákopu od poloviny hřiště snadno získal míč hostující Vávra, přistrčil jej před šestnáctkou na volného Martina Helda, který technickou střelou k pravé Brychově tyči poslal hosty do vedení – 1:2. Domácí obrana v těchto chvílích připomínala Šípkovou Růženku. S blížícím se koncem první půle se domácí vrátili do hry a získali převahu, ale dvě střely Došlého, dva centry do šestnáctky Písku a pokus Mužíka kýžený efekt nepřinesly stejně, jako závar před Tomou ve 34. minutě. Hosté zazlobili ve 35. minutě, kdy po Voráčkově centru zleva zamířil volejem u vzdálenější tyč mimo branku písecký Hrachovec. Dvě minuty před obrátkou se podařilo domácím srovnat stav, když Vais vybojoval na vlastní polovině míč, dal jej na Arzbergera, který mu jej poslal uličkou do šestnáctky, Vais jej dal na střed nabíhajícímu Černému, který jej volejem z 8 metrů poslal za Tomova záda – 2:2. To byla jedna z mála povedených fotbalových akcí domácích. Po dvou centrech domácích a Mužíkově nepřesném pokusu odpískal rozhodčí Ulrich konec prvního dějství.

Žádná fotbalová sláva ze strany domácích se nekonala ani po změně stran a hosté drželi taktovku utkání ve svých rukách. V 50. minutě musel Brych výborně zasáhnout, aby vytlačil Ulbrichovu střelu na roh a na druhé straně zasáhl včas před nabíhajícím Černým gólman Toma. Pak si s pokusem píseckého Ulbricha poradil Brych a aktivita hostů neustávala. V 58. minutě našel po přetaženém centru zprava Voráček volného Martina Helda a ten volejem z malého vápna poslal hosty do vedení 2:3. Branka vyburcoval domácí k vyšší aktivitě, ale Matas ani Brabec neuspěli a po Došlého rohovém kopu stačil Toma reflexivně vytlačit Matasův volej z malého vápna nad břevno své branky. Vyrovnání se Jiskra dočkala v 82. minutě, kdy Došlého střelu zleva tečoval jeden ze zadáků soupeře, míč se odrazil od těla Černého a nabíhající Matas jej poslal z 9 metrů do sítě – 3:3. Hosté však nehráli na penalty a v 88. minutě opět strhli vedení na svou stranu, když si na tr. kop Ulbricha naběhl za nedůrazně bránícího Dvořáka s Čihákem písecký Martin Held a volejem z malého vápna překonal Brycha a dokonal svůj hattrick - 3:4. Málokdo z domácích fanoušků v tu chvíli věřil, že domácí ještě zachrání nějaký ten bodík, ale plichtu zajistil v 90. minutě kapitán Mužík, který poslal míč z tr. kopu ze 20 metrů přas zeď přesně k pravé Tomově tyči – 4:4.

V Berbrově ruletě za domácí uspěli Mužík, Černý, Čihák a Rychnovský, za hosty Martin Held a Vacovský, střídající brankář Švihořík pak zneškodnil pokusy Hanzlíka a Pecky, takže Jiskra brala druhý bod z utkání.

Branky: 18. Arzberger, 43. Černý, 82. Matas, 90. Mužík - 19. Ulbrich, 25., 58. a 88. Martin Held. Pokutové kopy proměnili: Mužík, Černý, Čihák, Rychnovský - M. Held, Vacovský, neproměnili: Hanzlík a Pecka, které Švihořík "vychytal."

Rozhodčí: Tomáš Ulrich - Vojtěch Opočenský, Francesco Maiello. ŽK: 5:5 (Čihák, Mlynařík, Brabec, Vais, Černý - Benetka, M. Held, Voráček, Hrachovec, Pecka). Diváků: 230.

Jiskra Domažlice: Brych (90. Švihořík) - Hrubý (30. Kadar), Matas, Čihák, Mlynařík (67. Rychnovský) - Brabec, Mužík, Vais (53. Dvořák), Došlý - Černý, Arzberger (69. Skopový). Trenér: Pavel Vaigl.

FC Písek fotbal: Toma - Benetka, Běloušek, Vacovský, Hanzlík - Vávra (78. Pecka) - Hrachovec (73. Pinc), J. Held, Ulbrich, Voráček (83. Sedláček) - M. Held. Trenér: Milan Nousek.