15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC Písek 3:0 (1:0)

Předehrávané 34. kolo České fotbalové ligy přivedlo na domažlickou Střelnici aktuálně 4. mužstvo tabulky, nebezpečný Písek. Jiskra na Jihočechy ztrácela na 6. místě pouhé dva body a tak se očekávala velká fotbalová bitva. Toto očekávání se splnilo, hosté na trávníku praktikovali podobnou hru jako Jiskra, bez dlouhé rozehrávky směřovaly míče kolmo dopředu na rychlonohé ofenzívní hráče a ti zamotávali hlavu soupeřově obraně. Příznivci ofenzívního fotbalu si tedy mohli přijít na své, ale ve vyrovnaném prvním poločasu byla díky pozorným obranám k vidění pouze jediná branka těsně před obrátkou. Druhé dějství se neslo ve snaze hostů o vyrovnání, písečtí měli častěji míč na kopačkách a snažili se přelstít domácí obranu, ale příliš ofenzivní snahy byly vodou na mlýn domácích, kteří brejkové situace do rozhozené obrany soupeře umí a mají ve svém kádru i kvalitní kanonýry pro jejich efektivní zakončení. Došlý s Matějkou nakonec přidali další dva góly a stanovili jednoznačné skóre, které však vývoji na trávníku příliš neodpovídá.

Ve 4. minutě zahrávali hosté Froňkem zleva rohový kop, míč se dostal na druhou stranu k Milcovi, jehož centr usměrnil hlavou Voráček kousek vedle pravé Šimanovy tyče, ale jeho spoluhráč Rendla jej ve skluzu nestačil usměrnit do sítě. O pouhou minutu později odcentroval zprava hostující Řezáč na volného Martina Helda, jehož střelu ze 17 metrů, směřující k levé tyči, stačil výborným zákrokem Šiman vytlačit na roh. Hned po rozehrání odvrátil míč hlavou Bauer, ten ve středu hřiště vybojoval Hejda, předal jej Mužíkovi, který zleva našel nabíhajícího Matějku, jenž se ocitl sám proti Hajduškovi, ale tutovku zazdil střelou ze 14 metrů vedle pravé písecké tyče. V 8. minutě zachránil písecký gólman svoji branku od pohromy, když musel na zem, aby zastavil pronikajícího Došlého. Na druhé straně si se střelou z úhlu hostujícího Voráčka, po samostatné akci zleva, poradil Šiman a pokus Froňka ze střední vzdálenosti mířil nad branku Jiskry. V 16. minutě nedosáhl na hranici malého vápna ve skluzu na Hejdův centr nabíhající Matějka a o chvíli později hosté srazili na roh Došlého centr zleva. Hrála se vyrovnaná partie, obě mužstva se snažila o rychlou, ofenzívní hru bez zbytečné zdlouhavé rozehrávky a tak bylo na co se dívat. Ve 20. minutě se po Došlého rohovém kopu dostal k hlavičce u bližší tyče Matějka, ale ze 4 metrů nasměroval míč vedle písecké branky. Domácí na chvíli převzali iniciativu, ale Došlý ze střední vzdálenosti soupeřovu branku přestřelil a dva domácí centry stačili hosté odvrátit. Ve 27. minutě našel pronikající Blažek zpětnou přihrávkou nabíhajícího domácího kapitána Mužíka, ale tomu volej z šestnáctky nesedl a míč zamířil daleko vedle Hajduškovy branky. Poté si s Matějkovou nedůraznou hlavičkou hostující brankář poradil a vzápětí předvedli hosté efektní „ťukes,“ který zakončil Voráček střelou zpoza šestnáctky nad Šimanovu branku. Domácí odpověděli rychlou akcí po pravé straně, kdy pak Mužíkův centr usměrnil volejem z 9 metrů Matějka kousek vedle bližší tyče písecké svatyně. Hosty poté při závaru před Hajduškem zachránil Mužíkův odpískaný ofsajd. Pět minut před obrátkou se domácí, kteří ovládli závěr poločasu, se sice radovali z gólu Bauera, ale ten nepřesný rozhodčí Čechlovský neuznal pro sporný ofsajd. V závěru poločasu se nad stadionem z tmavých mraků, za znění hromů spustil déšť, který postupně sílil. Tlak domácích nepřinesl ovoce ani ve 43. minutě, kdy výborným vyběhnutím a pádem pod nohy zmařil Hajdušek šanci Hejdovi a tak se domažličtí dočkali zasloužené odměny v poslední minutě první půle, kdy Hrubý našel nalevo nabíhajícího Mužíka, ten obešel jednoho ze soupeřů a ačkoli mohl sám z úhlu z 8 metrů střílet, naservíroval míč podél branky Došlému, který jej ve skluzu zblízka poslal pod víko – 1:0.

Ve druhém poločasu jsme byli svědky standardní taktiky, kdy se domácí stáhli před svoji šestnáctku a snažili se o vytváření brejkových situací, ze kterých by zápas rozhodli. Hosté dobře kombinovali, ale kompaktní domácí obrana je do šancí nepouštěla a když se dostali k nebezpečnému zakončení, byl na místě brankář Šiman. Ve 48. minutě pronikl po levé straně hostující Voráček, ale z úhlu minul vzdálenější tyč domácí branky. Na druhé straně hosté zastavili Mužíkovu akci za cenu rohu a stejně tak na druhé straně skončila útočná snaha Řezáče. O čtyři minuty později pronikl hostující Froněk do šestnáctky, obešel Hrubého, ale jeho nebezpečný centr zleva stačil odvrátit Bauer na roh. Po jeho rozehrání se k míči dostal písecký Řezáč, ale jeho tvrdou střelu ze střední vzdálenosti, směřující k levé Šimanově tyči domácí gólman výtečně vytlačil na roh. Běžela 54. minuta, když chybnou rozehrávkou hostující Froněk „namazal“ na středu hřiště Hejdovi, ten posunul míč doprava na nabíhajícího Došlého, který obešel soupeřova obránce a střelou z 10 metrů nedal Hajduškovi šanci – 2:0. Hosté měli i nadále mírnou optickou převahu, ale v zakončení jim chyběla přesnost a překážela dobře hrající obrana Jiskry. V 57. minutě se po Došlého centru dostal k hlavičce Hrubý, ale mířil vysoko. O dvě minuty později se k odraženému míči dostal hostující Řezáč, ale jeho bomba ze 17 metrů skončila na těle bránícího hráče. Hned z rychlého protiútoku zatáhl míč středem hřiště Hejda, prostrčil jej na Vaise, který křížnou přihrávkou našel vlevo nabíhajícího Matějku, ten tváří v tvář Hajduškovi nezaváhal a střelou, na kterou si gólman stačil sáhnout, zvýšil na 3:0. Vývoj utkání otupil útočné choutky hostů, domácí hru vyrovnali, a v závěru byli nebezpečnější, ale dalšího gólu už se diváci na Střelnici nedočkali. Střela Mužíka v 63. minutě minula cíl, Pfeiferův centr odvrátili hosté na roh a ubránili se i při dalších dvou centrech domácích. Hosté zahrozili nebezpečným centrem Froňka, který však domácí defenzíva zlikvidovala. O deset minut později stačili hosté v poslední chvíli odvrátit míč před svojí brankou při akci Došlého, a když se mezi tyče nevešla Mužíkova střela z 20 metrů, mohli se radovat hosté. Na centr Hrachovce si totiž naskočil Řezáč a hlavou z 12 metrů trefil jen pravou Šimanovu tyč. Domácí, hrající do otevřené obrany Písku měli ještě další šance, ale situaci 2 na 1 řešil Bezdička místo přihrávky na volného Matějku zbrzděním akce a nepřesnou střelou. Deset minut před koncem se v šanci ocitl domácí Došlý, ale jeho volej z 8 metrů Hajdušek výtečně zmařil. Když pak skóre nezměnil Bezdičkův centr zprava na jedné a Martin Held zakončil nebezpečný průnik po pravé straně nepřesnou střelou, ozval se za vydatného deště konečný hvizd hlavního rozhodčího a domácí se mohli radovat ze tří bodů.

Branky: 45. a 54. Došlý, 59. Matějka.

Rozhodčí: Ondřej Čechlovský - Martin Fojtík, Lukáš Raplík, Delegát: Vladimír Eibl. ŽK: 3:1 (10. Mužík, 34. Hájovský, 57. Hejda - 72. Petřík). Diváků: 190.
Jiskra Domažlice: Šiman - Hrubý, Baŭer, Hájovský (80. Teršl), Blažek - Hejda (64. Pfeifer), Mužík (83. Buršík), Braun (77. Chocholoušek), Vais (72. Bezdička), Došlý - Matějka. Trenér: Pavel Vaigl.
FC Písek: Hajdušek - Hrachovec, Rendla, Holý, Hanzlík - M. Held, Milec (83. Sigmund), J. Held, Froněk (71. Petřík), Voráček (71. Kočí) - Řezáč. Trenér: Rostislav Grossmann.