16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

ČFL: J. Domažlice - FK Králův Dvůr 4:3 (1:0)

Česká fotbalová liga vstoupila o tomto víkendu do svého 23. kola, ve kterém se na trávníku Jiskry Domažlice představil v tomto týdnu již druhý soupeř. Tentokrát jím byl fotbalový klub z Králova Dvora, kterému v aktuální tabulce patřilo 8. místo, když na 4. Jiskru, která získala 40 bodů, ztrácel pouze čtyři body. Očekával se vyrovnaný zápas a vítězství mírného domácího favorita, ale že to bude tak dramatický souboj asi jen málokdo z domácích fanoušků tušil.

Jiskra měla sice po celý první poločas více ze hry, což jí přineslo vlastencem Růžičky i jednogólový náskok do šatny, ale ve druhém dějství se hra pěkně zdramatizovala. Hosté nejprve dalším vlastencem, tentokrát Hrubého srovnali, ale domácí odpověděli gólem Hejdy a když pak Matějka zvýšil na 3:1, zdálo se být vše v pořádku. Dobře hrající Hrubý však další nešťastnou tečí po Balšánkově střele pomohl hostům ke kontaktnímu gólu, ale to nebylo vše. Hlavička střídajícího Nováka se od tyče odrazila do Šimanovy sítě a bylo srovnáno na 3:3. Vše směřovalo k pokutovým kopům, ale štěstěna se přece jen zaslouženě přiklonila k domácím, když po Bezdičkově centru a Braunově hlavičce v akrobatické pozici skóroval zblízka Matějka a rozhodl o třech bodech pro domácí.

Domácí začali zápas ofenzívně, ale nejprve zahrozili hosté, když ve 4. minutě zamířil zprava ze střední vzdálenosti Balšánek kousek nad Šimanovu branku. Vzápětí zatáhl míč po levé straně Došlý, ale na jeho přízemní střílený centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. V 8. minutě našel zprava domažlický Hejda Došlého, ale tomu hosté při zpracování na penaltě odkopli míč. Domácí byli aktivnější, ale další Došlého centr zleva opět nenašel nikoho ze spoluhráčů. V 10. minutě se po centru zprava dostal k nedůrazné střele z otočky domácí Chocholoušek, odražený míč zachytil u pravé tyče Krček, atakovaný Došlým. O minutu později vhodil Mlynařík aut na nohu Mužíka, ten si navedl zleva míč na střed, ale jeho střelu z 22 metrů odvrátil hlavou Růžička. Ve 12. minutě prosvištěl centr domácího Mlynaříka zleva pokutovým územím Králova Dvora až do zámezí na druhé straně. O chvíli později zastavil výborným zákrokem pronikajícího Krause domažlický Mlynařík a vzápětí si se střelou Balšánka z 20 metrů poradil Šiman. V 16. minutě domácí na chvíli zamkli hosty před jejich brankou, ale vytěžili z toho pouze rohový kop, který soupeř ubránil. Ve 23. minutě se osmělili královedvorští, ale Balšánek zakončil akci Krause střelou zleva vedle vzdálenější tyče Šimanovy svatyně. Domácí měli stále iniciativu na svých kopačkách a ve 25. minutě po závaru před brankou hostů našel zleva zpětnou přihrávkou Hejda Vaise, ten však z malého vápna trefil jen tělo padajícího Krčka a míč skončil vedle branky. O tři minuty později vybojoval domácí Blažek na své polovině míč, dlouhým sprintem při levé lajně jej zatáhl na polovinu soupeře, ale jeho centr odvrátili hosté na roh. Neuspěly pak ani další centry zprava i zleva, které vyslali Hrubý a Mlynařík. Ve 32. minutě nabil zpětnou přihrávkou domácí Došlý Mužíkovi, ale jeho pokus z 20 metrů stačil Krček vyrazit na roh. Po něm už mohla explodovat radost domácích fanoušků, protože se dočkali gólu. Vais sice zleva rozehrál rohový kop příliš dlouhý, ale míč se na druhé straně dostal k Blažkovi, který jej ihned vrátil do ohně, tam jej mírně hlavou přizvedl Matějka a ten se odrazil od zad hostujícího Růžičky tak šťastně, že skončil v pravé Krčkově šibenici – 1:0. Poté hosté hru v poli vyrovnali, ale Ježdík mířil po Krausově centru zpoza šestnáctky nad domácí branku a neúspěšné byly i další dva centry hostů. Jiskře se z kopaček vytratila přesnost přihrávek při přechodu do útoku a hosté ovládli samotný závěr poločasu. Pokus Matase skončil na těle Hrubého a Šlapák hlavičkoval po dalším centru z 6 metrů nad domácí branku. Ve 42. minutě domácí Vais našel Došlého, ale ten v tísni mířil z šestnáctky vysoko. Odvrácený centr hostujícího Krause byl poslední zajímavý moment před poločasovým hvizdem rozhodčího Němce.

V úvodu druhé půle se po levé straně prodral hostující Matas, navedl si míč na střed, ale jeho střelu z 18 metrů zblokoval ve skluzu Hrubý na roh. Domácí kontrovali Bezdičkovým centrem zleva a pak i střelou téhož hráče zleva z šestnáctky vedle vzdálenější tyče královodvorské branky. Hrálo se v poli vyrovnaně, domácí měli příležitost navýšit vedení v 53. minutě po akci Bezdičky s Došlým, ale zakončil druhý jmenovaný ve skluzu akci  střelou z úhlu z 8 metrů do boční sítě. Nedáš – dostaneš, jak otřepaná fotbalová fráze. Platila bohužel i nyní. V 54. minutě ztichlo domácí hlediště, když Ježdík rozehrál zprava z 30 metrů tr. kop a Růžičkovu přízemní hlavičku srazil vracející se Hrubý do protipohybu Šimana – 1:1. Následovaly dva centry aktivního Bezdičky, ale bez úspěchu stejně jako centr Blažka, který Krček vyboxoval a další míč do vápna hostů v podání Mlynaříka skončil rohovým kopem. Neúspěšná ofenzíva domácích však měla výborné rozuzlení, když po hodině hry Bezdička poslal míč mezi obránce na nabíhajícího Vaise, jeho přízemní střelu zleva stačil ve skluzu Růžička tečovat, ale míč se dostal k nabíhajícímu Hejdovi, který jej z malého vápna poslal tam, kde jej domažličtí viděli nejraději – 2:1. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, ale odpískaný ofsajd, ukončil Hejdovu velkou šanci. V 63. minutě mířil volejem po Blažkově zpětné přihrávce Vais z 15 metrů nad soupeřovu branku. Na druhé straně po Balšánkově tr. kopu hlavičkoval vysoko hostující Kraus. Ovace na Střelnici vypukly v 68. minutě, kdy Došlý hodil aut po levé lajně na Bezdičku, ten poslal dopředu Vaise, který centrem zleva našel přesně nabíhajícího nehlídaného Matějku a ten volejem z 8 metrů přes tělo padajícího Krčka přesně pod víko zvýšil na 3:1. Kdo si myslel, že je rozhodnuto, byl tentokrát na omylu. V 69. minutě vysunul domácí Vais nabíhajícího Bezdičku, ale jeho střelu v tísni z 15 metrů výborně vyrazil Krček. Dvacet minut před koncem mohl rozhodnout Došlý, který se vydal k dlouhému sprintu po pravé straně, obešel obránce, pronikl do vápna, kde střelou z 10 metrů překonal i vybíhajícího Krčka, ale toho na brankové čáře zastoupil Růžička a míč odvrátil. A zase nedáš… Jen o dvě minuty později chybně na půli hřiště rozehrál domažlický Došlý, míče zmocnili hosté, Balšánek s ním pronikl do šestnáctky, jeho střelu opět tečoval Hrubý a bylo vymalováno – 3:2. Domácí sice o minutu později kontrovali gólem Matějky, ale ten nebyl pro údajný ofsajd uznán. Záznam však ukazuje spíše na to, že se o ofsajd nejednalo. A jak jinak nedáš… Jen o dvě minuty později totiž hostující Balšánek zleva odcentroval a nepochopitelně volný Novák hlavou usměrnil míč na vzdálenější tyč a od ní se odrazil do sítě zkoprnělého Šimana – 3:3. Na jedné straně pak minul branku domácí Mlynařík a na druhé domácí odvrátili Ježdíkův tr. kop. V 85. minutě po Bezdičkově centru zleva hlavičkoval domácí Matějka vedle levé Krčkovy tyče a Mužíkův centr zprava po chvíli odvrátili hosté na roh. Jiskra se tlačila za vítězstvím a toho se zaslouženě dočkala minutu před koncem, když po dalším Bezdičkově centru zleva odvrátil hostující Procházka hlavou míč k Braunovi, ten jej rovněž hlavou poslal na Matějku, který dokázal složitou situaci s polovysokým míčem akrobaticky zakončit střelou z otočky ze 2 metrů do sítě – 4:3 a Střelnice explodovala nadšením.

Branky: 33. Růžička (vl.), 61. Hejda, 68. a 89. Matějka - 54. Hrubý (vl.), 72. Balšánek, 75. Novák.

Rozhodčí: Václav Němec - Jaromár Štuk, Jakub Matyš. Delegát: Pavel Peteřík. ŽK: 1:3 (Braun - Procházka, Bouček, Ježdík. Diváků: 317.

Jiskra Domažlice: Šiman - Blažek, Hrubý, Chocholoušek, Mlynařík - Pfeifer (46. Bezdička), Vais (74. Teršl), Mužík, Došlý - Hejda (64. Braun), Matějka (90. Hájovský. Trenér: Pavel Vaigl.

FK Králův Dvůr: Krček - Procházka, Růžička, Hell, Zelenka - Kraus (71. Břížďala), Balšánek, Matas, Bouček, Ježdík - Šlapák (63. Novák). Trenér: Tomáš Šilhavý.