13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

MOL Cup osmifinále: J. Domažlice - FK Mladá Boleslav 2:4 (1:2)

Po senzačním vyřazení prvoligové Dukly Praha zavítal v osmifinále MOL cupu na domažlickou střelnici další celek z nejvyšší soutěže, tentokráte  11. tým tabulky – vítězstvím 5:1 ve Zlíně nabuzená Mladá Boleslav. Domácí trenér nemohl počítat se zraněnými z posledního zápasu v Benátkách n. Jizerou, Bauerem a Pfeiferem. Hostující trenér Uhrin nic nepodcenil, na trávník poslal rovnou to nejsilnější co má k dispozici a to se mu vyplatilo. Hosté byli po celý zápas aktivnější, rychlejší, hráči disponovali větší fotbalovou kvalitou, zkušeností, vytvořili si množství výborných příležitostí a jen díky výtečným zákrokům domácího gólmana Šimana, neutrpěla Jiskra debakl.

Domácí začali nebojácně a ve 2. minutě po Hejdově centru se Došlým tečovaného míče zmocnil brankář hostů Aghayev. Poté pomalu převzali otěže zápasu do rukou hosté, ale když po Takáczově centru na nehlídaného Mareše zamířil tento hráč zpoza šestnáctky pod břevno domažlické branky, vytáhl Šiman jeden ze svých výborných zákroků a míč vytlačil nad branku. Domácí gólman se zaskvěl hned při Marešem rozehraném rohovém kopu, kdy hlavičkoval z 8 metrů Magera, ale Šiman míč reflexivně vyrazil. Na druhé straně po dlouhém autovém vhazování Blažka se míč odrazil k Hejdovi, ale jeho volej z 18 metrů trefil jen tělo jednoho ze soupeřů. V 8. minutě pak hosté odvrátili centr Mlynaříka a na druhé straně stačili domácí zastavit dlouhé sólo mladoboleslavského útočníka Mebrahtu. Domácí gólman se vyznamenal o tři minuty později, kdy po Magerově přihrávce vyrazil technickou střelu Přikryla. Ve 12. minutě už ale musel kapitulovat, když na Chramostovu střelu ze 14 metrů k levé tyči nedosáhl – 0:1. Domácí gól nedeprimoval a tak se stále snažili o ofenzívu, ale centry vzduchem končily na téměř o hlavu vyšších zadácích hostů a kombinaci po zemi vždy scházela přesnost. Postupně se za domácí svými centry neprosadil Hejda a Došlý, za hosty Mebrahtu a střelou ani Chramosta. Ve 20. minutě opět čaroval Šiman, když po Chramostově centru zleva vypálil Matějovský zleva ze 12 metrů a domácí gólman střelu v pádu reflexivně nohou vykopl. Dalšího „králíka z klobouku“ vytáhl domažlický brankář ve 25. minutě, kdy po Marešově centru zleva na osamoceného Chramostu vypálil hostující záložník z 10 metrů, ale Šiman míč výtečně vyrazil na roh a bylo po další tutovce. Domácí zaútočili v 27. minutě, ale Chocholouškova hlavička po Mužíkově centru zprava skončila kousek vedle vzdálenější šibenice Aghayevovy branky. O dvě minuty později stačil ve skluzu těsně před Mužíkem srazit Došlého centr zleva vedle vlastní branky Magera. Po půlhodině hry si Chramosta vyměnil míč s Přikrylem, ale výbornou příležitost zakončil střelou zprava vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Ve 31. minutě opět výtečně zlikvidovat domácí brankář Šiman střelu hostujícího Přikryla zprava z úhlu z 10 metrů. Poté hosté neuspěli z Marešova tr. kopu po Magerově hlavičce, kterou domácí odvrátili a o chvíli později mířil Chramosta zleva z 15 metrů vedle vzdálenější tyče Šimanovy branky. Ve 36. minutě se Mužík prosadil proti Magerovi, centrem zprava našel Došlého, ten se otočkou zbavil Takácze a střelou zpoza malého vápna pod víko srovnal na 1:1. Hosté odpověděli několika centry a rohovými kopy před Šimana, ale domácí obrana odolávala. Ve 39. minutě mohlo být vše jinak, protože se do šestnáctky hostů prodíral zprava Kropáček, Stronati jej zastavil za cenu faulu a pískala se penalta. Míč si postavil kapitán Mužík, ale jeho nepříliš umístěnou střelu Aghayev vystihl a míč vyrazil. Ve 42. minutě vybojoval v souboji s Hrubým míč Matějovský, centrem zprava našel volného Chramostu, ale ten zazdil další tutovku, když volejem z 10 metrů přestřelil domažlickou branku. Když se poté dvakrát neujala střela mladoboleslavského Přikryla a na druhé straně zamířil po Chocholouškově centru Hejda z šestnáctky vedle levé Aghayevovy tyče, přišla poslední minuta první půle, kdy Mlynaříkovu přihrávku vystihl Chramosta a sám proti Šimanovi tentokrát nezaváhal – 1:2.

I druhý poločas byl v režii hostů, kteří nejprve neúspěšně rozehrávali čtyři rohové kopy a v 52. minutě zahodil tutovku Mebrachtu, když po Magerově hlavičce střílel volejem z malého vápna nad domažlickou branku. O dvě minuty později si s Matějovského pokusem ze střední vzdálenosti bez problémů poradil Šiman a na druhé straně se po Blažkově centru zprava nevydařila Došlému střela nůžkami z 8 metrů. Hosté trvale okupovali domažlickou svatyni, ale Chramosta mířil zpoza šestnáctky vedle a o chvíli později nad domácí branku. V 62. minutě se po Mužíkově lobu za obranu svým důrazem v souboji prosadil Došlý, ale akci zakončil v tísni střelou zleva z úhlu do boční sítě Aghayevovy branky. V 64. minutě ukázal Chramosta, kolik potřebuje šancí na gól, když po Matějovského centru zprava volejem z malého vápna přestřelil domažlickou branku. Jako trest za to přišlo o tři minuty později vyrovnání, když si před šestnáctkou udělal prostor ke střele domácí Braun a trefil to náramně do levého horního rohu – 2:2. Hosty branka nevyvedla z rovnováhy a dál vedli svou trvalou ofenzívu. V 69. minutě našel Matějovský rozběhnutého Nebrachtu, ale jeho střelu zprava z úhlu ze 12 metrů Šiman opět výtečně vyrazil na roh. Hosté z něj, ani z opakovaného rohu nic nevytěžili a další střela pak minula domažlickou branku. Tlak hostů přinesl ovoce v 74. minutě, kdy se ve skrumáži odrazil míč k Matějovskému a ten měl dost času jej usměrnit ze 12 metrů do sítě – 2:3. O dvě minuty později opět čaroval Šiman, když vyrazil Marešovu střelu zleva z 10 metrů, ale na jeho opakovaný pokus již nedosáhl – 2:4. Deset minut před koncem využil zaváhání Chocholouška hostující Mebrahtu, který postupoval sám proti Šimanovi, ale i tentokrát gólman domácí tým podržel výborným zákrokem, kterým střelu ze 12 metrů vyrazil na roh. V 89. minutě postupoval mladoboleslavský Mareš od půlky hřiště sám na domácí branku, ale ani tentokrát jeho střela z 10 metrů za Šimanova záda neprošla, protože gólman ji výtečně vyrazil na roh. Domácí se v této fázi hry vzmohli pouze na několik útočných náznaků, které však končily nepřesnostmi. Výjimkou byla 90. minuta, kdy po Došlého centru hlavičkoval Teršl, ale s nedůrazným pokusem neměl Aghayev problém. Udeřit mohlo naopak na druhé straně v 91. minutě, kdy Mebrahtu odcentroval zprava na volného Radu, ale ten volejem z 8 metrů domažlickou branku minul.

Branky: 36. Došlý, 67. Braun - 12., 45. Chramosta, 74. Matějovský, 76. Mareš.

Rozhodčí: Petr Ardeleanu -  Petr Kotalík, Jiří Pečenka. Delegát FAČR: Slavomír Kozel. ŽK: 0:2. Diváků: 1265.

J. Domažlice: Šiman - Blažek, Hájovský (82. Teršl), Chocholoušek, Mlynařík - Hrubý, Hejda (59. Bezdička), Mužík, Braun, Došlý - Kropáček (79. Roubal). Trenér: Pavel Vaigl.

FK Mladá Boleslav: Aghayev - Takácz, Magera, Stronati, Fleišman - Přikryl (87. Fabián), Matějovský (84. Rada), Mareš, Hubínek, Chramosta - Mebrahtu. Trenér: Dušan Uhrin ml.