ČFL: J. Domažlice - Slavoj Vyšehrad 5:2 (1:1)

Domažlická Jiskra, povzbuzena výhrou v Benešově, nemohla v zápase 10. kola ČFL v atraktivním duelu druhého s pátým celkem tabulky počítat s nemocným kanonýrem Kropáčkem. Hosté přijeli rovněž dobře naladěni po debaklu, který uštědřili v domácím prostředí celku FK Králův Dvůr v poměru 7:1 a tak se očekával zajímavý a vyrovnaný duel. Tyto atributy pak zápas splnil, protože necelé čtyři stovky diváků viděly zajímavý a většinu času i vyrovnaný souboj, ve kterém však domácí i bez Kropáčka dokázali zužitkovat svoji velkou ofenzívní sílu, když stejně jako v Benešově přispěl k výsledku dvěma góly Petr Došlý, jehož od hattricku dělila neproměněná penalta. Hosté, ačkoli hráli v poli vyrovnaný souboj, nedokázali se v ofenzívě prosadit jinak než z pokutových kopů a to tentokrát nestačilo.

Ve 2. minutě napřáhl z 18 metrů domácí Mužík, ale míč trefil jednoho ze spoluhráčů a skončil vedle Havránkovy branky. Na druhé straně prosvištěl Drobílkův centr zprava před Šimanem, ale nikdo z hostů jej nestačil usměrnit za jeho záda. Ve 4. minutě skončil Drobílkův tr. kop v rukavicích domácího gólmana a o dvě minuty později nedosáhl na Došlého centr zleva nikdo z nabíhajících spoluhráčů a další centr téhož domažlického hráče hosté odvrátili. V 10. minutě vznikl po Došlého centru před Havránkem závar, ale střely Hejdy a Hrubého skončily jen na tělech soupeřů a pak pražané míč odvrátili. O tři minuty později stačil domácí stoper Bauer odvrátit střelu hostujícího Drobílka a centr Máčeho domácí rovněž odvrátili. V 18. minutě při obranném zákroku zahrál nechtěně na zemi rukou domažlický Bauer a byl z toho pokutový kop, který bez problémů proměnil Čtrvtníček - 0:1. Ve 24. minutě rozehrál domažlický kapitán Mužík tr. kop na hlavu Bauera, ale Havránek vytáhl výborný zákrok a střelu směřující k levé tyči vytlačil na roh. Vzápětí se po Mužíkově centru dostal k hlavičce Chocholoušek, ale minul vzdálenější tyč vyšehradské branky. Když neuspěl na jedné straně centr hostujícího Madeje, zatáhl po levé straně míč domácí Mužík, ale jeho přízemní centr stačil ve skluzu usměrnit Chocholoušek jen těsně vedle levé Havránkovy šibenice. Pro domácí mohlo být zle ve 28. minutě, kdy po špatném Blažkově zpracování míče postupoval na Šimana Drobílek, udělal mu kličku, ale jeho střelu z úhlu zleva stačil vykopnout vracející se Blažek na roh. Po půlhodině hry zatáhl míč po pravé straně domažlický Hejda, centrem našel nehlídaného Mužíka, ale jeho pohotová střela ze 14 metrů trefila jen tělo soupeře. Domácí zvýšili aktivitu, ale Mužíkovu rohovému kopu se hosté ubránili a když autové vhazování Blažka prodloužil hlavou Bauer míč, stačil jej ve skluzu usměrnit Došlý pouze vedle vzdálenější tyče Havránkovy branky. Pak si ještě s Mlynaříkovým centrem poradil hostující gólman a do hry se vrátili i pražané. Ve 43. minutě odvrátil centr hostujícího Haška Chocholoušek a vzápětí po Madejově centru hlavičkoval hostující Čtvrtníček z 8 metrů nad Šimanovu svatyni. V posledních minutách prvního dějství se domá natlačili před soupeřovu branku, ale Blažkův centr Pražané odvrátili a vzápětí rozehrál rohový kop domácí kapitán Mužík, míč propadl v chumlu těl k Bauerovi a ten jej netradičně nohou poslal z malého vápna do sítě - 1:1.
I ve druhém poločasu byli diváci svědky vyrovnaného zápasu, ale hned v úvodní minutě když "nabil" Mužík nabíhajícímu Braunovi, skončila jeho bomba z 20 metrů na těle bránícího soupeře. Ve 47. minutě prodloužil hlavou Šimanův tr. kop od vlastní šestnáctky Chocholoušek, v přetlačované o vysoký míč odclonil domácí Hejda jednoho ze soupeřů, druhého přetlačil Došlý, střelou z malého vápna nedla Havránkovi šanci a otočil skóre - 2:1. Hosté však nesložili zbraně - Máčeho centr sice domácí odvrátili, ale když při další útočné akci odpískal rozhodčí Kvaček faul domácího Hájovského v pokutovém území, podruhé se z penalty nemýlil Čtvrtníček - 2:2. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu a tak se hrálo nahoru dolů. V 54. minutě po Mužíkově rohovém kopu a hlavičce Chocholouška stačil míč u vzdálenější tyče nasměrovat pouze nad pražskou branku Hájovský. O dvě minuty později rozběhl akci po pravé straně domácí Chocholoušek, našel nabíhajícího Došlého, ale ten byl v pokutovém území faulován a sám si postavil míč na penaltový puntík, ale jeho střelu Havránek vystihl a výborně vyrazil. V 59. minutě musel hostující Havránek z branky, aby odvrátil odkopem nebezpečí před nabíhajícím Hejdou. O čtyři minuty později jen o kousek minul z tr. kopu levou Havránkovu šibenici Mužík a po chvilce si s volejem z otočky Marka Bauera poradil hostující gólman. V 68. minutě zastavil hosty odpískaný ofsajd Máčeho, ale o minutu později už se radovali domácí. Nedorozumění mezi hostujícími obránci a brankářem vystihl domácí Došlý, doběhl míč směřující k opuštěné brance a zblízka jej poslal do sítě - 3:2. V 72. minutě sice netrefil hlavou Bauer vyšehradskou branku, ale když o minutu později vlétl po pravé straně do šestnáctkz souoeře domácí Hejda, zastavil jej Hendrych pouze za cenu faulu a byla na světě črvrtá penalta. Tu zkušeně proměnil kapitán Mužík a zvýšil na 4:2. Hosté se i dále snažili o vstřelení branky, ale Drobílkův tr. kop vyboxoval Šiman a volej Čtvrtníčka po Drobílkově přihrávce domácí zblokovali. Pět minut před koncem se po Blažkově tr. kopu odrazil míč k Bezdičkovi, ale jeho volej zpoza šestnáctky hosté zblokovali. V 86. minutě se po tr. kopu hostujícího Drobílka odrazil míč ke Klesovi, ale ten zamířil zprava z úhlu nad domácí branku. Když si pak poradil domácí brankář s Drobílkovou nedůraznou střelou z šestnáctky, přišla 88. minuta, kdy si na ostrý Blažkův centr zprava naběhl domácí Teršl a stačil ve skluzu míč před brankářem Havránkem tečovat do sítě - 5:2. Po Čtvrtníčkově centru, který skončil v Šimanových rukavicích se ozval závěrečný hvizd rozhodčího Kvačka.
Ve 2. minutě napřáhl z 18 metrů domácí Mužík, ale míč trefil jednoho ze spoluhráčů a skončil vedle Havránkovy branky. Na druhé straně prosvištěl Drobílkův centr zprava před Šimanem, ale nikdo z hostů jej nestačil usměrnit za jeho záda. Ve 4. minutě skončil Drobílkův tr. kop v rukavicích domácího gólmana a o dvě minuty později nedosáhl na druhé straně na Došlého centr zleva nikdo z nabíhajících spoluhráčů a další centr téhož domažlického hráče hosté odvrátili. V 10. minutě vznikl po Došlého centru před Havránkem závar, ale střely Hejdy a Hrubého skončily jen na tělech soupeřů a pak pražané míč odvrátili. O tři minuty později stačil domácí stoper Bauer odvrátit střelu hostujícího Drobílka a centr Máčeho domácí rovněž odvrátili. V 18. minutě při obranném zákroku zahrál nechtěně na zemi rukou domažlický Bauer a byl z toho pokutový kop, který bez problémů proměnil Čtrvtníček - 0:1. Ve 24. minutě rozehrál domažlický kapitán Mužík tr. kop na hlavu Bauera, ale Havránek vytáhl výborný zákrok a střelu směřující k levé tyči vytlačil na roh. Vzápětí se po Mužíkově centru dostal k hlavičce Chocholoušek, ale minul vzdálenější tyč vyšehradské branky. Když neuspěl na jedné straně centr hostujícího Madeje, zatáhl po levé straně míč domácí Mužík, ale jeho přízemní centr stačil ve skluzu usměrnit Chocholoušek jen těsně vedle levé Havránkovy šibenice. Pro domácí mohlo být zle ve 28. minutě, kdy po špatném Blažkově zpracování míče postupoval na Šimana Drobílek, udělal mu kličku, ale jeho střelu z úhlu zleva stačil z opuštěné brnaky vykopnout vracející se Blažek na roh. Po půlhodině hry zatáhl míč po pravé straně domažlický Hejda, centrem našel nehlídaného Mužíka, ale jeho pohotová střela ze 14 metrů trefila jen tělo soupeře. Domácí zvýšili aktivitu, ale Mužíkovu rohovému kopu se hosté ubránili a když autové vhazování Blažka prodloužil hlavou Bauer, stačil ve skluzu usměrnit míč Došlý pouze vedle vzdálenější tyče Havránkovy branky. Pak si ještě s Mlynaříkovým centrem poradil hostující gólman a do hry se vrátili i pražané. Ve 43. minutě odvrátil centr hostujícího Haška Chocholoušek a vzápětí po Madejově centru hlavičkoval hostující Čtvrtníček z 8 metrů nad Šimanovu svatyni. V posledních minutách prvního dějství se domácí natlačili před soupeřovu branku, ale Blažkův centr Pražané odvrátili a vzápětí rozehrál rohový kop domácí kapitán Mužík, míč propadl v chumlu těl k Bauerovi a ten jej, netradičně nohou, poslal z malého vápna do sítě - 1:1.
I ve druhém poločasu byli diváci svědky vyrovnaného zápasu, a hned v úvodní minutě když "nabil" Mužík nabíhajícímu Braunovi, skončila jeho bomba z 20 metrů na těle bránícího soupeře. Ve 47. minutě prodloužil hlavou Šimanův tr. kop od vlastní šestnáctky Chocholoušek, v přetlačované o vysoký míč odclonil domácí Hejda jednoho ze soupeřů, druhého přetlačil Došlý, který pak střelou z malého vápna nedal Havránkovi šanci a otočil skóre - 2:1. Hosté však nesložili zbraně - Máčeho centr sice domácí odvrátili, ale když při další útočné akci odpískal rozhodčí Kvaček faul domácího Hájovského v pokutovém území, podruhé se z penalty nemýlil Čtvrtníček - 2:2. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu a tak se hrálo nahoru dolů. Domácím dělali největší starosti agilní Drobílek se Čtvrtníčkem. V 54. minutě po Mužíkově rohovém kopu a hlavičce Chocholouška stačil míč u vzdálenější tyče nasměrovat pouze nad pražskou branku Hájovský. O dvě minuty později rozběhl akci po pravé straně domácí Chocholoušek, našel nabíhajícího Došlého, ten byl v pokutovém území faulován a sám si postavil míč na penaltový puntík, ale jeho střelu Havránek vystihl a výborně vyrazil. V 59. minutě musel hostující Havránek z branky, aby odvrátil odkopem nebezpečí před nabíhajícím Hejdou. O čtyři minuty později jen o kousek minul z tr. kopu levou Havránkovu šibenici Mužík a po chvilce si s volejem z otočky Marka Bauera hostující gólman poradil. V 68. minutě zastavil hosty odpískaný ofsajd Máčeho, ale o minutu později už se radovali domácí. Nedorozumění mezi hostujícími obránci a brankářem vystihl domácí Došlý, doběhl míč směřující k opuštěné brance a zblízka jej poslal do sítě - 3:2. V 72. minutě sice netrefil hlavou Bauer vyšehradskou branku, ale když o minutu později vlétl po pravé straně do šestnáctky soupeře domácí Hejda, zastavil jej Hendrych pouze za cenu faulu a byla na světě črvrtá penalta. Tu zkušeně proměnil kapitán Mužík a zvýšil na 4:2. Hosté se i dále snažili o vstřelení branky, ale Drobílkův tr. kop vyboxoval Šiman a volej Čtvrtníčka po Drobílkově přihrávce domácí zblokovali. Pět minut před koncem se po Blažkově tr. kopu odrazil míč k Bezdičkovi, ale jeho volej zpoza šestnáctky hosté zblokovali. V 86. minutě se po tr. kopu hostujícího Drobílka odrazil míč ke Klesovi, ale ten zamířil zprava z úhlu nad domácí branku. Když si pak poradil domácí brankář s Drobílkovou nedůraznou střelou z šestnáctky, přišla 88. minuta, kdy si na ostrý Blažkův centr zprava naběhl domácí Teršl a stačil ve skluzu míč před brankářem Havránkem tečovat do sítě - 5:2. Po Čtvrtníčkově centru, který skončil v Šimanových rukavicích se ozval závěrečný hvizd rozhodčího Kvačka.

Branky: 45. Bauer, 48., 69. Došlý, 74. Mužík PK, 88. Teršl - 19. Čtvrtníček PK, 53. Čtvrtníček PK.

Rozhodčí: Jan Kvaček - Jan Dujsík, Lukáš Raplík. Delegát FAČR: Luděk Lhoták. ŽK: 4:7 (Bauer, Mlynařík, Došlý, Hejda - Havránek, Hendrych, Drobílek, Kostorek, Hašek, Máče, Hradecký). Diváků: 385.
J. Domažlice: Šiman - Blažek, Hájovský, Bauer, Mlynařík - Pfeifer (46. Braun, 83. Roubal) , Hrubý, Chocholoušek (86. Teršl), Mužík, Došlý - Hejda (76. Bezdička). Trenér: Pavel Vaigl.
Slavoj Vyšehrad: Havránek - Kostorek, Macej (59. Matějka), Hendrych (76. Jakab), Madej - Doležal (59. Klesa), Máče, Hradecký, Drobílek, Hašek (70. Smolák) - Čtvrtníček. Trenér: Jaroslav Klima. 

FOTOGALERII najdete zde [›]

Asistent Milan Kopřiva: „Po velmi dobrých výkonech i výsledcích v posledních dvou zápasech jsme byli přesvědčeni, že můžeme bodovat i v Domažlicích. Navíc zápas se vyvíjel v náš prospěch: vedli jsme 1:0 a měli velkou možnost přidat druhý gól, kdy šel Drobílek sám na domácího brankáře. Potom jsme si ale vinou vlastních nevynucených chyb utkání pokazili. Kromě toho jsme byli nedůslední a ani jsme si pořádně nepřihráli. Kritika tentokrát míří hlavně na stoperskou dvojici, které zápas ani trochu nevyšel. Na této úrovni ale nelze dělat vysloveně kardinální chyby. Z naší strany to není rozhodně poprvé – stačí připomenout zápas v Brozanech. Domažlice hrály mnohem cílevědomější fotbal a asi byly lepší, když nás porazily 5:2.“

 

Trenér Domažlic Pavel Vaigl: „Zápas se zlomil v náš prospěch na konci první půle, kdy jsme vyrovnali na 1:1. V poločase v kabině jsem viděl, jak jsou kluci odhodlaní a věděl jsem, že to zvládneme. Hosté sice ještě z penalty srovnali na 2:2, Došlý posléze neproměnil naši penaltu, ale vážím si, že jsme poté dali tři branky. Byl to tvrdý zápas, ale v mezích fair play. Jeho nejlepším hráčem byl náš levý záložník Došlý.“