11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

3. kolo ČFL: Jiskra Domažlice - FK Litoměřicko 5:2 (3:1)

Ve 3. kole České fotbalové ligy hostila domácí Jiskra Domažlice na svém hřišti ambiciózní celek FK Litoměřicko, jehož věkový průměr dosahoval pouhých 23 let, zatímco průměrný věk domácích byl o tři roky vyšší. Domácí trenér provedl několik změn v sestavě, když mezi tyče poslal Jana Švihoříka a na místo stopera se místo Bauera postavil Hrubý. Na hřiště v základní sestavě nastoupila i poslední posila Jiskry, osmnáctiletý Lukáš Pfeifer, který se dobře uvedl už v posledním zápasu v Převýšově. Po zranění se vrátil Boček a i dlouhodobé zranění Lukáše Roubala se zdárně hojí a zdá se, že by se i on mohl brzy rovněž vrátit na trávník.

Hosté přijeli s ambiciózním, mladým týmem a výborným, zkušeným trenérem Antonem Mišovcem, který se věnuje trenérské práci již 24 let a byl mimo jiné dvakrát vyhlášen nejlepším trenérem žen, když trénoval ve Slavii Praha. Působil u žen i v reprezentaci, u mužů pak trénoval v Chrudimi, v Baníku Ostrava, či Příbrami, s níž v sezóně 2007/2008 postoupil do první ligy.

Na trávníku bylo od první chvíle jasné, že domácí chtějí před vlastními fanoušky zvítězit a tak byli po celý první poločas aktivnějším mužstvem, vytvořili si několik šancí a zaslouženě šli do kabin s dvougólovým náskokem. Jak jsme si už zvykli, jejich ofenzívní aktivita zůstala o poločase v kabinách, hra v poli se vyrovnala, chvíli měli dokonce navrch hosté, když se domácí bránili pouze odkopy, ale litoměřičtí naštěstí nebyli v ofenzívě dost zkušení a důrazní a dokázali chvílemi děravé obraně Jiskry vstřelit pouze jednu branku, takže si domácí tři body pohlídali.

Hned ve 2. minutě trefil domácí Mužík z tr. kopu zeď a vzápětí stačil těsně před nabíhajícím Kropáčkem zachytit míč hostující brankář Plachý. O dvě minuty později stačili na druhé straně odvrátit domácí tr. kop Šlehofera. Veselo bylo pro domácí v 7. minutě, kdy se po levé straně vydal na dlouhý výlet z vlastní poloviny hřiště s vybojovaným míčem domácí Mlynařík, dostal se až brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Hejdu, který volejem z 8 metrů nedal Plachému šanci – 1:0. Jenže radost domácích trvala pouze tři minuty. V 10. minutě si na křížný centr zleva naběhl na pravé straně hostující Šimkovský, našel před brankou nabíhajícího Trýznu a ten z malého vápna nasměroval míč do sítě přihlížejícího Švihoříka - 1:1. Domácí tento vývoj skóre nezdeptal a byli stále aktivnějším celkem. Nejprve si s Pfeiferovým a později i s Hejdovým centrem poradil brankář Plachý a na druhé straně domácí odvrátili rohový kop Hanuše. Ve 21. minutě pronikl po levé straně domažlický Došlý, jeho centr prodloužil hlavou Kropáček na Hejdu, ale jeho další centr, tentokrát zprava, srazili hosté na roh. O tři minuty později zakončil akci domácích Pfeifer volejem z 18 metrů nad Plachého branku a vzápětí na druhé straně střílel zprava z úhlu hostující Trýzna vedle vzdálenější Švihoříkovy tyče. Když pak Plachý zneškodnil Hejdův centr zprava, musel ve 27. minutě vytáhnout velmi dobrý zákrok, aby vyrazil Pfeiferovu střelu ze 14 metrů a když se vzápětí po Hejdově centru zprava dostal ke střele z otočky Došlý, mířil ve vyložené šanci z 8 metrů vedle pravé Plachého tyče. Štěstí se k domácím nepřiklonilo ani ve 31. minutě, kdy po Došlého centru zleva hlavičkoval Kropáček ze 7 metrů, a míč se otřel o vnější stranu levé Plachého tyče. Hosté byli v této fázi hry pod tlakem, na jejich branku se valil útok za útokem, ale o tři minuty později po akci Došlého a zpětné přihrávce na Blažka, zamířil domácí obránce volejem z 20 metrů nad litoměřickou branku. Zvýšená aktivita se domácím vyplatila ve 37. minutě, kdy se po Mužíkově tr. kopu aktivní Došlý prodral po levé straně, zpětnou přihrávkou našel Hejdu, ten přistrčil míč nabíhajícímu Mužíkovi, který se volejem zpoza šestnáctky trefil pod levou šibenici – 2:1. Hosté kontrovali Dvořákovým centrem, ale domácí srazili míč na roh. Potřetí rozjásali domácí hráči své fanoušky ve 40. minutě, kdy se po pravé straně prohnal Hejda, prošel až k brankové čáře, přihrávkou pod sebe našel nehlídaného Kropáčka a ten volejem z 9 metrů zvýšil na 3:1. O minutu později mířil hostující Hanuš ze střední vzdálenosti nad domažlickou branku, pak si s centrem Blažka na jedné straně a Dvořáka na straně druhé poradili oba gólmani, a když proběhl domácí Hrubý po pravé straně, dal míč Hejdovi, po jehož centru střílel z otočky volejem Mlynařík nad litoměřickou svatyni, bylo v prvním poločasu vše.

Ve vyrovnaném úvodu druhé půle si nejprve vychutnal Hejdův centr zprava brankář Plachý a poté na druhé straně zamířil po samostatné akci litoměřický Kolmistr nad domácí branku. Ve 48. minutě si Plachý snadno poradil s nedůraznou střelou Pfeifera a stejně tak na druhé straně Švihořík s centrem Zdržálka. O minutu později zatáhl míč po levé straně hostující Kalaš, našel Zdržálka, ten se uvolnil, ale jeho střelu zprava z šestnáctky zneškodnil Švihořík. Vzápětí na druhé straně musel těsně před nabíhajícím Kropáčkem zachytit míč pádem pod nohy Plachý. Hosté se postupně ujímali iniciativy, ale nadějnou situaci zastavil odpískaný ofsajd Trýzny a centr Batryna o chvíli později domácí odvrátili. Domácí se dostali k velmi pěkné akci v 59. minutě, kdy Došlý převzal míč u postranní čáry, prošel s ním po levé straně na roh pokutového území, tam si narazil s Kropáčkem, aby jej okamžitě vrátil zpět Blažkovi, který střelou z 10 metrů zvýšil na 4:1. Inkasovaná branka hosty srazila a domácí se opět ujali taktovky zápasu. Když litoměřické zastavil odpískaný ofsajd Surmaje, musel těsně před nabíhajícím Hejdou odkopávat míč brankář Plachý a pak další akci domácích zastavil ofsajd, ale Došlého hlavičku stejně Plachý vyrazil vedle branky, takže by gól nebyl. V 67. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Došlý, našel nabíhajícího Hejdu, ale jeho střelu z 11 metrů brankář Plachý výborně vyrazil a následný Mužíkův centr odvrátili hostující zadáci. V 69. minutě byli hosté, kteří se v závěru vrhli do ofenzívy blízko gólu, když po Hanušově centru zleva hlavičkoval z 8 metrů Trýzna jen do břevna Švihoříkovy svatyně. O čtyři minuty později domácí odvrátili Hanušův centr zprava a na druhé straně zneškodnil Plachý tr. kop Došlého. Na nepřízeň osudu mohli hosté žehrat v 84. minutě, kdy se tečovaná Batrynova střela opět odrazila jen od břevna domažlické branky. O minutu později již se však mohli radovat, když Batrynův tr. kop zprava stačil těsně před padajícím Švihoříkem tečovat Kalaš a snížil na 4:2. Pak musel ještě domácí gólman zachytit míč těsně před nabíhajícím Kolmistrem a v 90. minutě skončil po teči hostů vedle domažlické branky i Kolmistrův tr. kop ze 17 metrů. V první minutě nastavení dostal výsledek konečnou podobu, když Hejda po Bezdičkově autu našel křížnou přihrávkou vlevo zcela volného Došlého, ten si udělal kličku dobíhajícímu obránci a střelou z 9 metrů, znamenající stav 5:2 korunoval svůj kvalitní výkon.

Branky: 8. Hejda, 37. Mužík, 40. Kropáček, 59. Blažek, 91. Došlý - 10. Trýzna, 85. Kalaš.

Rozhodčí: Václav Němec - Michal Urban, Tomáš Tesař. Delegát FAČR: Mirolsav Skála. ŽK: 1:3 (Boček - Zdržálek, Trýzna, Šustr). Diváků: 310.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Blažek, Hájovský (54. Chocholoušek), Hrubý, Mlynařík - Braun (64. Teršl) - Pfeifer, Hejda, Mužík (68. Boček), Došlý - Kropáček (61. Bezdička). Trenér: Pavel Vaigl.
FK Litoměřicko: Plachý - Šimkovský, Šustr, Václavek (15. Kalaš), Dvořák - Trýzna, Zdržálek (52. Batryn), Grunert (43. Kolmistr), Šlehofer, Hanuš (80. Zbudil) - Surmaj (70. Valenta). Trenér: Anton Mišovec.