13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

2. kolo MOL CUPU: J. Domažlice - MFK Chrudim 2:0 (2:0)

Ve 2. kole MOL CUPU se na hřišti domažlické Střelnice představil východočeský celek z České fotbalové ligy, MFK Chrudim. Pro domácí byl tento zápas generálkou na první soutěžní utkání, které sehrají o týden později na domácím stadionu proti nováčkovi České fotbalové ligy SK Polaban Nymburk.  O Chodských slavnostech tedy mohou fanouškové vyrazit na zápas 1. kola České fotbalové ligy, který na Střelnici začíná 15.00 hodin. Na lavičce domácího mužstva se po dlouhé době objevil Lukáš Roubal, který byl dlouhodobě zraněný, ale do hry nakonec nezasáhl. Naopak tam chyběl David Bezdička.

Úvodní desetiminutovka zápasu patřila hostům, kteří byli aktivnější a častěji dotírali na Brychovu branku. Poté iniciativu převzali domácí, kteří byli téměř do konce prvního poločasu aktivnější mužstvem, a zaslouženě získali dvougólový náskok. Jak už si domažličtí fanoušci zvykli, druhý poločas ze strany domácího mužstva byl opět o bránění, iniciativu měli na kopačkách téměř po celých 45 minut hosté, ale domácí obrana je do gólového zakončení nakonec nepustila a tak domácí dvoubrankové vedení uhájili až do konce zápasu.

Hned v úvodní minutě se hosté prezentovali nepřesnou střelou z 20 metrů a poté několika centry, se kterými si domácí obrana poradila. V 5. minutě po centru Kopeckého hlavičkoval z 8 metrů vedle domažlické branky Stránský, vzápětí z 20 metrů minul Brychovu branku hostující Dostálek. Když se domácí ubránili dalším třem centrům před svoji branku, přišla 15. minuta, ve které Mužík našel nabíhajícího Blažka, ten zatáhl míč po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Hejdu, který volejem ze 4 metrů do odkryté branky poslal domácí do vedení 1:0. Než se stačili hosté z této nepříjemné situace oklepat, pronikl hned v následující minutě po levé straně domácí Mlynařík, centrem našel u vzdálenější tyče nabíhajícího Hrubého, který volejem z úhlu pod břevno překonal brankáře Mrázka – 2:0. Domácí byli při chuti, ale nůžky Kropáčka z 10 metrů skončily v náručí brankáře Mrázka, tentýž domácí hráč se ve 29. minutě protáhl po levé straně, uvolnil se a zpětnou přihrávkou našel Hejdu, který však byl při zpracování míče odstrčen a nebezpečí pro hosty pominulo. Hosté se dokázali prosadit až po půlhodině hry, ale Ptáček mířil hlavou z 12 metrů nad domácí branku. Poté se hosté ubránili před nabíhajícím domácím Kropáčkem a na druhé straně musel míč po trestném kopu Kopeckého vyboxovat domácí brankář Brych na roh. Ve 35. minutě si domácí Došlý pěkně narazil s Mužíkem, ale při převzetí míče mu jej stačil jeden z domácích zadáků odkopnout a to vše asi 10 m před brankou Chrudimi. Ve 39. minutě měli domácí štěstí, když brankář Brych dlouhý centr zleva pouze vyboxoval před sebe, míč se dostal po hlavičce Kučery do odkryté branky, ale tam na brankové čáře domácího gólmana zastoupil jeden z obránců, který hlavou míč odvrátil do pole. Závěr první půle patřil hostům, kteří byli aktivnější, ale dva jejich centry domácí zadáci odvrátili, ve 41. minutě zamířil Kopecký z trestného kopu vedle Brychovy branky, o minutu později zastavil akci hostů ofsajd Dostálka a v poslední minutě prvního poločasu odvrátili domácí rohový kop Kesnera.

Jak skončil první poločas, tak začal druhý. V jeho téměř celém průběhu měli hosté více ze hry, byli častěji na polovině domácích, ale jejich ofenzivní snahy stačili domácí zadáci ve spolupráci s brankářem Brychem vždy včas zlikvidovat. Nejprve zaútočili domácí, Kropáček zatáhl míč po levé straně ale jeho střelu z úhlu brankář Mrázek v pádu vyrazil a hosté se ubránili. O 5 minut později našel domácí Došlý nabíhajícího Mužíka, jeho centr zleva však hosté odvrátili na roh. V 52. minutě stačili domácí odvrátili Kesnerův trestných kop na roh, který rozehrál zprava sám Kesner, ale odražený míč skončil v rukavicích brankáře Brycha. Domácí měli příležitost v 55. minutě, kdy Došlý zatáhl míč po levé straně, centrem našel zcela volného Chocholouška, který však ukvapeně volejem z 18 m hostující branku přestřelil. O dvě minuty později zamířil ze střední vzdálenosti nad hostující branku domácí stoper Bauer. V 59. minutě nasměroval po trestném kopu Kesnera hlavou míč vedle domácí branky z 8 metrů hostující Kopecký a po hodině hry odvrátili domácí Kesnerův centr zprava. Na druhé straně po akci Hejdy střílel z 20 metrů Mužík, ale brankář Mrázek jeho střelu kryl. Když pak v 64. minutě hostující gólman vyboxoval Došlého střelu z 20 metrů, uvolnil se na druhé straně hostující Kopecký, ale střelou zleva z 15 metrů domácí svatyni přestřelil. Hosté byli sice mnohem častěji na polovině domácích, ale jejich ofenzivní snahy domácí zadáci stačili eliminovat tak, že se chrudimští do žádné velké šance nedostali. V 68. minutě zamířil nepřesně ze střední vzdálenosti domácí Blažek, o dvě minuty později hlavičkoval po Došlého trestném kopu zleva Braun, ale míč směřující mimo branku zachytil brankář Mrázek. Když si pak s Vašulínovou střelou ze šestnáctky poradil brankář Brych a stejně tak i s odraženým míčem po rohovém kopu Kesnera, putovaly do pokutového území domácích ještě dva rozehrané rohové kopy, ale i s těmi si domácí zadáci poradili. Domažličtí tak o výsledku rozhodli v průběhu dvou po sobě následujících minut, kdy vstřelili oba góly a zbytek zápasu již výsledek udrželi.

Branky: 15. Hejda, 16. Hrubý.

Rozhodčí: Václav Štěrba. ŽK: 0:1. Diváků: 295.

J. Domažlice: Brych – Blažek, Hájovský, Bauer (72. Teršl), Mlynařík – Hrubý (53. Chocholoušek), Hejda, Braun, Mužík Došlý – Kropáček (82. Buršík). Trenér: Pavel Vaigl.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Stránský (46. Mastík) – Kesner, Kopecký, Langr, Ptáček (75. Vašulín), Dostálek (64. Vavrouš) – Kučera. Trenér: Pavel Jirousek.