Kalendář

<< březen 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra jde se zimní přípravou do finiše

Po vánočním volnu se hráči Jiskry Domažlice trenéru Jiřímu Skálovi hlásili k zahájení zimní přípravy již 10. ledna. Tréninkové dávky proložil management Jiskry celkem devíti přípravnými zápasy, ve kterých se mužstvo utkává jak s papírově slabšími soupeři, tak i s druholigovým Sokolovem, či současným lídrem Synotligy, Viktorií Plzeň.

První měření sil čekalo domažlické právě s plzeňskou Viktorkou, které v Plzni, v Luční ulici Jiskra podlehla 4:1, ale svou hrou rozhodně nezklamala.

Poté si domažličtí na svém umělém trávníku spravili chuť a hlavně si zastříleli v duelu s účastníkem krajského přeboru, FK Holýšov, který porazili vysoko 10:0 po poločasu 4:0. Mezi úspěšné střelce se v tomto zápasu pětkrát zapsal Roubal, dvakrát Lucák, a jednou Mužík, Javorský a Fořt. V brance chyběla dosavadní opora Jiskry Jakub Šiman, kterého si mateřská Viktoria Plzeň stáhla zpět do přípravy, kde se však zranil a proto domažlickou klec hájil Jan Švihořík.
Jiskra hrála v sestavě: Švihořík - Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek (70. Hojda) - Javorský (70. Buršík), Mužík - Leitl (15. Lucák), Roubal, Špírek (46. Lešek) - Fořt (70. Bláha).

Další zápas zimní přípravy odehráli domažličtí opět v Plzni, tentokrát na umělce mužstva Senco Doubravka, ve kterém se utkali se současným lídrem České fotbalové ligy, Vltavínem Praha, který vévodí tabulce společně s MFK Chrudim s osmibodovým náskokem na pátou Jiskru. V tomto zajímavém měření sil Jiskra porazila Vltavín 3:1 po poločasu 2:1, když se mezi úspěšné střelce Jiskry zapsali Fořt, Bauer a Lucák. Vydařený zápas sehráli domažličtí v tomto složení: Švihořík - Braun, Chocholoušek, Bauer, Lešek - Mužík, Špírek - Lucák (80. Hojda), Roubal, Beránek - Fořt (70. Hrubý).

Následoval další přípravný zápas na domácí umělce, ve kterém Jiskra porazila o třídu níže hrající divizní Klatovy poměrem 5:0.

Po třech výhrách se do cesty Jiskře postavil druholigový Baník Sokolov, se kterým se domažličtí utkali ve středu 4. února ve Zruči. O třídu výše hrající profesionální celek byl nad síly Jiskry, která mu podlehla 2:0, po poločasu 1:0. Zápas Jiskra odehrála v následujícím složení: Švihořík - Braun, Bauer, Chocholoušek, Beránek (76. Buršík) -Hrubý (76. Lucák), Mužík (76. Lešek), Roubal, Hrdlička (46. Špírek), Kyndl (46. Javorský) - Fořt (80. Bláha).

Výsledkově se Jiskře nedařilo ani v následujícím přátelském zápasu, ve kterém po přestřelce podlehla  juniorce Viktore Plzeň 4:3, po poločasu 1:1. V tomto zápasu se z Jiskry střelecky prosadili dvakrát Roubal a jednou Lucák.
Trenér Jiskry Jiří Skála tento zápas okomentoval: „V utkání padlo hodně gólů. My jsme čtyřikrát inkasovali, což pro mě není příjemné, ale pro nás to byl velmi poučný zápas. Tím, že soupeř hrál ve vysokém tempu, nutil nás rychle pracovat s míčem. Nemyslím si, že bychom v České fotbalové lize narazili na tak rychlé mužstvo.“
Trenér Juniorky Viktorie Plzeň, František Ševinský: „Prvních dvacet minut jsme odehráli ve vysokém tempu, kluci těžili s vysokého presinku a agresivního napadání soupeře. Dařil se nám i přechod do útoku, po zisku míče následovala rychlá přihrávka na nejvýše postaveného hráče, kterého okamžitě v útočné fázi doplňovali krajní hráči. To všechno jsou věci, které by nám měly pomáhat i v mistrovské soutěži, a mohli bychom být tím pádem i velmi silní. Velké rezervy máme v bránění standardních situací. Je to o zkušenostech, vůli se s tím poprat. Po dvaceti minutách tempo hry opadlo, pak to bylo jako na houpačce, střídaly se pasáže vysokého a nižšího tempa. To musíme zlepšit.“

Kádr Jiskry Domažlice doznává postupných změn a zatím se zdá, že bude o něco užší než v podzimní části soutěže. Mužstvo opustili Nerad a Čada, který by se měl objevit v konkurenčním FK Tachov a tam skončí pravděpodobně i Hradecký. Ivo Vojtko odchází do divizních Klatov, kde by měl dostat více herních příležitostí. Zatím nevyřešený je post brankáře, kde roli jedničky nyní plní Švihořík a návrat Šimana, či jiného gólmana do tandemu není jasný. Na druhou stranu se již po dlouhodobém zranění do sestavy vrací Hrubý, mluví se o návratu Hrdličky s Černým a aktivněji se do přípravy zapojili hráči rezervy Lucák a Lešek. Domažličtí se budou nadále spoléhat na hráče Viktorie Plzeň, kteří budou uvolňováni z důvodu nízkého vytížení v mateřském klubu. Počítá se i s návratem dlouhodobě zraněných Bárty, kterého možná čeká operace achilovky a Došlého.

V sobotu 13. února sehraje A mužstvo od 12 hodin na domažlické umělce přípravný zápas s B týmem Jiskry.
Ve středu 17.2. se od 18.30 hodin Jiskra utká na hřišti plzeňské Doubravky s tamním divizním celkem.
Na generálku mají domažličtí na sobotu 27.2. ujednaný zápas s divizním Hořovickem, který by se měl odehrát na umělce v plzeňské Luční ulici. 

V úvodním zápasu jarní části sezóny České fotbalové ligy se na domažlickém trávníku představí 6.3. celek SK Zápy.