Góly FC se vešly do tří minut.

ROKYCANY- Rokycanští fotbalisté pokořili nováčka 1. A třídy z Chotíkova 2:0

Fotbalisté FC Rokycany pokračovali ve čtvrtečním podvečeru v seriálu přípravných zápasů. Porazili na trávníku v Husových sadech Chotíkov 2:0 po poločase 1:0.


Trefa do kabin
Domácí  nebyli zdaleka kompletní a šanci dostali hráči širšího kádru. proto byl první poločas opticky vyrovnaný. Dvakrát zahrozil Kořínek, vracející se ze SRN. Na místě byl ovšem brankář Šlajs. Hosté táhli většinu útoků přes Belana  (působil chvíli  v FC) a při třech nebezpečných pokusech se nenechal překvapit  Wohlmuth mezi rokycanskými tyčemi.  Kromě zmíněního  Kořínka se prosazoval Pytlík (z německých krajánků nehrál jen Šavel) a o talentu přesvědčoval Průcha z Břas. Jeho střely, stejně jako pozdravy Pardovského a Křišťana, gólman zneškodnil. Krátký byl až na Pardovského dorážku ze 44. minuty.


Jedlička se nemýlil
Hned po přestávce se stav měnil podruhé a naposledy. Průcha byl zastaven v šestnáctce nedovoleně a sudí Jirsa nařídil pokutový kop. Bezpečně ho proměnil Jedlička.  Trávník si pak vyzkoušeli i fotbalisté záložního celku, což byla voda na soupeřův mlýn. Stále častěji se Chotíkovští dostávali  před Wohlmutha,  jenže ten se minimálně třikrát vyznamenal.

Vítězové bojovali v sestavě: Wohlmuth, Jedlička, Pytlík, Lanči, Světlík, Kořínek, Hereit, Pardovský, Křišťan, Abrt, Drahoňovský (Šťastný, Průcha, Kastner, Zajíček, Drozda a Tichý).

Václav Havránek