Kalendář

<< listopad 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALZprávy z Rokycanska.

Zbirožští dnes začínají

ZBIROH - Nováček 1. A třídy se bude připravovat v domácím prostředí a v Líšné
Po dlouhých 45 letech se fotbalisté TJ Město Zbiroh probojovali do krajské 1. A třídy. Dnes v podvečer zahájí přípravu na tuto kvalitní soutěž!
Společně budou trénovat hráči obou celků dospělých a s nimi také dorostenci , kteří se rovněž radovali z postupu.  S ohledem na dovolené ustoupilo vedení klubu od letního soustředění.  Naplánovalo tři až čtyři tréniny týdně ve vlastním sportovním areálu a několik přípravných střetnutí. S Hořovicemi na jejich hřišti a se Žebrákem i dorostem Rokycan na stadionku v Líšné.
Složení mužstva žádných výrazných změn nedozná. V jednání je příchod dvou až čtyř nových tváří se zkušenostmi z vyšších tříd, ovšem jasno bude až po určení konečných kádrů týmů. Pozitivní je fakt, že na podzim pomůže nováčkovi alespoň v domácích střetnutích bývalý reprezentant Martin Frýdek a vyloučen není příchod jednoho fotlbalisty, který kopával nejvyšší tuzemskou soutěž.  Pokud jde o odchody, projevili zájem bratři Šmídové.
Do 1. A třídy vstoupí Zbiroh v Žichovicích (5. srpna od 15 hodin). V neděli 12. srpna od 10.15 hodin přivítá TJ Město dalšího nováčka z Kolovče a v sobotu 18. srpna pojede do Nepomuku.
Václav Havránek

Vrátí se do Husových sadů divize?

ROKYCANY - Blšany nedostaly licenci. Odvolávat se nebudou a šance se naskytla týmu FC
Žhavé letní dny vnímají intenzivně ve fotbalovém klubu FC Rokycany.  Klubu se totiž naskytla nečekaná šance postoupit do divize,  i když zatím jen v teoretické rovině.


Možné přesuny způsobily severočeské Blšany. Neobdržely profesionální licenci a vzdaly se práva odvolání. Ve II. lize je tedy nahradí Sparta Krč a nyní se čeká na to, zda tým z chmelařské oblasti bude chtít hrát ČFL.  Pokud ne, došlo by v už rozlosovaných soutěžích k zemětřesení. „Když  Blšany odstoupí, zahrály by si Českou fotbalovou ligu Klatovy.

Z regionu pak byly osloveny týmy, které v přeboru skončily hned za postupujícími Domažlicemi. Tedy Město Touškov a Rokycany. Mužstvo z Plzně–severu prý odmítlo, jenže nás tahle šance láká,“ uvedl funkcionář Pavel Grimm.  Pochopitelně, že neplánovaná cesta výš by byla ekonomicky náročnější a po sportovní stránce kvalitnější. Celek z Husových sadů má však sílu, což dokumentoval skvělou sérií  v závěru uplynulého ročníku! Pokud by se divize povedla, musel by Rokycany v přeboru nahradit kolektiv z 1. A třídy (Staňkov, Nepomuk nebo někdo jiný?).

Záležitost budeme nadále sledovat.

Václav Havránek

Štěpáne díky, vzkazují Mýtští Kozlerovi

MÝTO - Po téměř osmi letech se zkušený fotbalista vrátil do Rokycan
Dlouholetá opora Slavoje Mýto změnila dres. Obávaný sřelec Štěpán Kozler  se po bezmála osmi letech v modro–bílých barvách vrací do Rokycan, kde s fotbalem začínal.

„Dohoda o uvolnění Štěpána existovala rok a já úmluvy plním. Nejen vůči hráčům.  Kozler byl jedním z nejlepších fotbalistů, s nimiž jsem měl tu čest si zahrát. Za Slavoj nastřílel úctyhodných 121 branek. Navíc jde o nesmírně seriozního a slušného člověka, který bude v Mýtě vždy vítán jako domácí. Snad si spolu ještě někdy kopneme,“ věří  další osobnost dnešního účastníka 1. A třídy Martin Sefzig. S fotbalisty i realizačním týmem Slavoje přeje Štěpánovi hodně štěstí v zaměstnání, při fotbalvém účinkování i v rodinném životě.

Na rozloučenou obdržel Kozler  modro–bílý dres s milovaným číslem 8, hodinky a pamětní certifikát o počtu vstřelených gólů. „Bude těžké  takovou oporu nahradit, ale zároveň je to signál pro nastupující generaci,“ dodal  Sefzig.

Václav Havránek

Rokycany na úvod prohrály

ROKYCANY - Fotbalisté FC neuspěli v Plzni proti diviznímu Sencu Doubravka
Fotbalisté FC Rokycany  vstoupili do série přípravných zápasů v Plzni. Podlehli Sencu Doubravka 0:2 po poločase 0:1.

Bez devíti hráčů

Trenérské duo Aubrecht, Václav Procházka poslalo a trávník tuto sestavu: Wohlmuth, Jedlička, Procházka, Brož,  Papáček, Rýdl, Kozler, Scheinherr (možná posila z Města Touškova), Kohout, Kučera a Mochňák, který se však stěhuje do Košic.

Z nejrůznějších důvodu scházeli Jícha, Vild, Mraček, Tobrman, Schveinert, Čihák, Pardovský, Kořínek a Světlík. Ani soupeř nebyl zdaleka kompletní.  Několik hráčů je na odchodu, takže ze známých jmen vyběhli na hřiště jen Švec, Boček nebo Novák.

Domácí měli zpočátku převahu a dvakrát se vyznamenal mladý gólman Wohlmuth. Rokycany reagovaly  Kozlerovým trestným kopem a ve dvacáté minutě podnikl Kučera nebezpečný útok. Skončil rohovým kopem, po němž nastřelil Procházka břevno. V minutě třiadvacáté Scheinherr  ideálně uvolnil Kučeru, který mířil těsně mimo. Kolem třicáté minuty nenašly cíl ani pokusy Papáčka a Scheinherra. Mužstvo FC přebíralo taktovku, zejména po Kučerových rohových kopech to před svatyní Senca vřelo. Těsně před odchodem do kabin zazvonil  míč o břevno po Mochňákově lobu  a trest za nevyužité šance přišel ve 45. minutě. Do centrovaného míče se opřel Švec (působil svého času v Husových sadech)  a z voleje rozvlnil síť – 1:0!

 Slabší II. půle

Po změně stran  dostali příležitost Hereit, Lanči, Křišťan, Šťastný, Abrt a Průcha. Srovnat krok mohl Brož, ale jeho ránu gólman vytěsnil. Doubravečtí  si v ofenzivě počínali rozpačitě, až v 60. minutě zahrozil Pondělík. Přesto se divizionáři o chvilku později radovali podruhé. K odraženému míči se dostal Klůc a poslal ho nekompromisně za Wohlmuthova záda.

Rokycany  se s nepříznivým stavem nespokojily a vrhly se do útoku. Střelu Rýdla zblokovali obránci, Kozlerův pokus skončil mimo a škoda, že se v 82. minutě neprosadil Abrt.

Celkově byl určitě hodnotnější první poločas. Ve druhém dějství byla hra oboustranně rozháraná, nepřesná. Přesto lze najít pozitiva. V rokycanském týmu se dobře uvedli Kozler, Kučera i Scheinherr.

Zítra proti Bzové bude scházet Kučera, ovšem k dispozici by mělo být trio Tobrman, Mraček a Jícha.

Pavel Grimm

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.