Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDo Domažlic přijede Arsenal

Jiří Pojar

V sobotním podvečeru se na domažlickém stadionu Střelnice představí druhý celek letošního ročníku ČFL Arsenal Česká Lípa proti šestému celku, Jiskře Domažlice. Tento severočeský celek měl před sezonou vážné finanční problémy a byl na pokraji zrušení klubu. Funkcionáři Arsenalu se nakonec dohodli s městem Česká Lípa a generálním partnerem, firmou Jakub a podařilo se jim poskládat kádr na tuto sezonu. Pro tuhle sezonu si nedávají žádné velké cíle, chtějí hrát ve středu tabulky. Rozpočet klubu byl v loňské sezoně 6,5 milionu Kč, momentálně se pohybuje mezi  4,5-5 miliony Kč. Město vloni podporovalo A mužstvo Arsenalu částkou 1,7 milionu a 860 tisíc šlo na mládež a ta zůstala i pro letošek. Město přislíbilo pro letošní rok sumu 2 miliony, kterou sportovní výbor rozdělí mezi tři dospělé sporty a ty budou tři až čtyři roky podporovat a musejí ukázat, co umějí. Když se ukáže, že to má smysl, tak se budou podporovat dál a v opačném případě se najdou jiné sporty. Kádr opustilo hodně hráčů - Robert Barciaga (bývalý hráč Jiskry Domažlice a nyní Sparty Praha), záložníci Jan Šmidrkal do Roudnice nad Labem a Jan Knobloch, ten si hledá angažmá, dále Jaroslav Jordán, Jiří Procházka a Karel Vrabec odešli do Německa a Ivan Janek, kmenový hráč Č. Lípy a jeden z klíčových hráčů (působil na Žižkově v Bohemians Praha a Slovanu Bratislava), byl na testech v Bělorusku, kde ho však postihly zdravotní komplikace a prozatím nehraje. Přišel univerzál hráč Jiří Ježdík z Bohemians Praha, defenzivní záložník Ladislav Schön z FK Teplice, levý obránce Petr Řehák z Baníku Most. Dále Arsenal stáhl z bývalého působení útočníky Petra Novotného a Kamila Kaňkovského, kteří působili v  FC Jiskra Mšeno- Jablonec nad Nisou, momentálně osmém celku divizní skupiny C, ze kterého přišel i nový trenér Libor Macháček (bývalý ligový gólman Liberce a Teplic), který s tímto mužstvem získal historické 6. místo, a proto ho funkcionáři oslovili. Z tohoto mužstva je i pravý záložník Martin Cinklár a dostali příležitost mladí hráči. Arsenal vstoupil do soutěže dvěmi domácími utkáními, v prvním kole s SK Hlavice. Před pěknou návštěvou 520 diváků zvítězili brankou stopéra Pavla Patky ze 78. minuty, když Hlavice úporně bránila v deseti hráčích. Ve druhém kole nastoupili před 380 diváky proti nováčkovi SK Zápy, vedené trenérem Hradeckým a vyhráli 2:0, když ve 40. minutě střelou z 25 metrů se trefil Martin Kučera a v 80. minutě udělal chybu zkušený brankář Pařízek, kterému vypadl balon, což potrestal útočník Kamil Kaňkovský na konečných 2:0.
Česká Lípa nastoupila v následující sestavě
 Bojčuk - Broschinský, Beran, Patka, Bína - Bohata, Schön (83. Ježdík) - Gibala (69. Holeček), Kučera, Řehák - Novotný (78. Kaňkovský). Trenér Libor Macháček.

 Velkou letní posilou českolipských je Martin Abrahám bývalý hráč Liberce, Sparty, Slávie a naposledy Bohemins 1905. Ten se ve 30. minutě v utkání s Hlavicí zranil. Má zhmožděnou Achillovu patu a pomohli ho léčit odborníci kolem profesora Koláře. V Domažlicích hrát nebude, měl by stihnout další domácí utkání s SK Kladno. Další známou tváří je brankář Bojčuk, který působil ve Slavoji Koloveč. ,,Já mám Domažlicko hrozně rád, protože mě tam od vás pochází rodina, otec měl restauraci ve Kdyni Na Hájovně. Prožil jsem tam dětství, takže znám třeba Babylon. Líbí se mně tam funkcionáři, oblíbil jsem si vašeho pana prezidenta pana Ticháčka, těším se tam. Chtěli bychom tam hrát hezký fotbal, chodí vám tam hodně lidí, pěkný stadionek, závidím vám umělou trávu. Samozřejmě bych nechtěl prohrát, ať zvítězí ten lepší. Na jaře, když jsme tam hráli, jste byli úspěšnější a zaslouženě jste vyhráli. Já se tam těším“, říká sportovní ředitel českolipského klubu Roman Hejna. Kádr bude kompletní mimo již zmiňovaného Abraháma. Jiskra už do utkání může počítat s rekonvalescenty Jiřím Bártou a Milanem Braunem, kteří v týdnu naplno trénovali. Z Viktorie Plzeň by Jiskra chtěla podobné hráče, jako nastoupili v Králově Dvoře.,,Hrajeme v domácím prostředí a nechceme se přizpůsobovat soupeři, ale chceme hrát svoji hru, být aktivní, vytvořit si šance a proměňovat, aby tři body zůstaly doma“, říká kouč Jiskry Domažlice Stanislav Purkart. Podle něj má Česká Lípa obměněný silný kádr. Na začátku soutěže ukázali, že se jim daří a chtějí se vyvarovat toho, co se jim stalo vloni a Domažlice nečeká nic jednoduchého, soupeř má sebevědomí z dvou domácích výher a mohou hrát v klidu, informace o soupeři budou mít dneska (čtvrtek odpoledne, poznámka autora). Jiskra žádala o prominutí zbytku trestu pro útočníka Michala Veselého, který by měl být, pokud se tak stane, také k dispozici. Trenéři, tak budou mít po delší době možnost vybírat základní jedenáctku z širšího kádru, než tomu bylo v posledních čtyřech zápasech.,,Přeji si, aby nás přišla povzbudit taková návštěva, jako v prvním kole s Roudnicí a my samozřejmě chceme navázat na výkon z Králova Dvora, kde jsme otáčeli nepříznivý stav 2:0. Hráčům se tím určitě zvedlo sebevědomí. Těšíme se na zápas a věříme, že to s pomocí diváků zvládneme“, uzavírá trenér Purkart.