Kalendář

<< listopad 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKucharič: Pokud se nám naše záměry podaří dotáhnout do konce věřím, že mužstvo bude silné

      V dalším rozsáhlém rozhovoru vám dnes přinášíme názory fotbalového odborníka trenéra, hráče a funkcionáře Milana Kuchariče ze Staňkova, se kterým jsme probírali nejen otázky týkajících se samotného staňkovského fotbalu, ale i ostatních okresních mužstev.

V právě  uplynulé  soutěži skončilo vaše A mužstvo na osmém místě, jak byste zhodnotil vaše vystoupení v 1. B třídě?

V rozhovoru s vámi před jarní částí uplynulé sezóny jsem prohlásil, že pro nás za dané situace bude velmi těžké udržet stávající pozici po podzimu (tedy střed tabulky). To se sice nakonec 8. místem podařilo, ale s jarní částí rozhodně spokojeni být nemůžeme, neboť odstup na přední část tabulky se na jaře výrazně zvýšil. Přitom až do 6. kola to ještě nevypadalo úplně špatně. Po nadějném (nakonec však po boji prohraném) průběhu zápasu s vedoucími Nýřany v prvním jarním kole sice přišla sprcha v Postřekově, po ní však 3 vyhrané (2 z nich až po penaltách) zápasy v řadě a ani v zápase s Klenčím hra mužstva nebyla úplně špatná. Od 7. kola však přišly velké absence (postupně až 5 hráčů základní sestavy) a v závěru také ztráty hráčů po karetních trestech (Všechovský, Čonka). To samozřejmě s už tak úzkým kádrem pořádně zamávalo a tomu odpovídaly i výsledky v druhé polovině jara. V této části bych snad vyzdvihl jen výkon s nakonec postupujícím Rozvadovem, který hrál u nás nejlepší fotbal v soutěži, přesto jsme v tomto zápase zabojovali a prohráli až po penaltách. Nepříjemný byl naopak debakl v Chodském Újezdě a výkon v druhém poločase doma s Mrákovem.

Vaše B mužstvo, za které jste nastupoval i Vy, skončilo na posledním čtrnáctém místě a ještě mu byly odebrány tři body a za extempore Hynka Řeháčka. Jak jste viděl sezonu B mužstva a inkriminovaný moment?

 Situace našeho „B“ mužstva byla především na jaře hodně těžká. Na podzim mužstvo nepodávalo špatné výkony, škoda některých ztracených bodů v zápasech, ve kterých jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a také zmiňovaného incidentu v Osvračíně. Situaci předcházel gól domácích po faulu při rohu. Na hřišti jsou vždy emoce (to vím z vlastní zkušenosti a musím na tom hodně pracovat). To co se stalo, ale samozřejmě na hřiště nepatří. Trest se s týmem nesl až do samotného konce. Mrzela nás i ztráta dalšího dobrého hráče. Na jaře pak bylo vše poznamenáno již zmiňovanou situací v „A“ mužstvu. Soutěž jsme nakonec dohrávali s velkými problémy s řadou hráčů nad 40 let, někteří hráči dokonce museli pravidelně hrát v obou víkendových zápasech. Tento stav pro nás nebyl určitě dobrým vysvědčením.  Ti, co za „B“ tým ale na jaře nastupovali, zaslouží spíše kompliment, užili si opravdu své (včetně trenéra).

Do nové sezony jste již B mužstvo nepřihlásili, proč jste tak učinili, nebude to pro staňkovský fotbal další ztráta, jako když jste před léty zrušili dorost (co bude s hráči B mužstva)?

Odpověď částečně nacházíte již v předchozím bodě. Do poslední chvíle jsme hledali řešení, jak „B“ tým udržet při životě. Nakonec jsme volili toto radikální řešení s tím, že v této sezóně vsadíme vše na „A“ tým a dorost. To je pro nás nyní priorita. Pokud nastane nová situace (nebo se bude nabízet jiné řešení) a budeme mít hráčů dostatek pokusíme se „B“ tým znovu obnovit. Víme, že to nebude jednoduché, nechceme to však dělat za každou cenu. Co se týče otázky „Co bude s hráči „B“ týmu“, tak odpověď je opravdu jednoduchá. V podstatě na jaře žádní nebyli, šlo buď o hráče „A“ mužstva a my čtyřicátníci už máme bohatě věk na utkání za „staré pány“ (bez urážky).

Dorostenecké mužstvo FK Staňkov bylo po  podzimu na posledním čtrnáctém místě skupiny B krajské soutěže se šesti body, jaro přidalo pouhý bod za a skončilo se sedmi body beznadějně poslední , jak by jste viděl sezonu dorostu?

I tam se výrazně projevil stav v týmech mužů. Nejlepší dorostenci museli stabilně hrát za mužstva dospělých. Ani přístup řady hráčů nebyl dobrý, bez trénování se hrát fotbal nedá a z dorostu pravidelně trénovalo jen několik jednotlivců. Někteří z hráčů navíc začali hrát aktivně fotbal až v této kategorii. Pokusíme se zde stav zlepšit. I přes poslední pozici v tabulce v krajské soutěži zůstáváme a věříme v lepší výsledky nové sezóny. Trénovat dorost v menších městech a na vesnicích je dnes opravdu řehole, vím to i ze zkušeností okolních klubů, výjimek je opravdu málo.

Nejlepší umístění mělo vaše C mužstvo na šestém místě ve čtvrté třídě, jak jste viděl jeho výkony v sezoně?

C mužstvo jsem v žádném zápase neviděl. Čas mi to neumožňoval. Výsledek je to slušný, zejména čtvrté místo po podzimu bylo, pokud se nemýlím, historickým úspěchem.

Proč z C mužstva neuděláte B mužstvo?

Snažili jsme se obě mužstva spojit a ponechat „B“ mužstvo ve III. třídě, nenašli jsme však společné řešení. „C“ mužstvo si chce i v historickém kontextu zachovat svou vlastní identitu, hráči vyšší soutěž hrát nechtějí. Je to dost atypický stav, i přesto jsme se nakonec rozhodli „C“ mužstvo do soutěže i nadále pod naším klubem přihlásit.

Vaši starší žáci vyhráli okresní přebor a mladší skončili třetí,  postoupili do krajské soutěže, jak jste viděl tato mužstva a zlepšuje se u vás práce s mládeží a zájem dětí  o fotbal?

Mládež ve všech týmech nám dělala v uplynulém ročníku radost a je to jedna z dalších našich priorit do budoucna.  Klukům, trenérům i všem těm, kteří u mužstev pomáhají, je vhodné na tomto místě pogratulovat a poděkovat za výsledky a výbornou reklamu klubu. Zároveň však každý postup znamená i velkou výzvu a ještě větší úsilí. Věříme, že kluci budou nadále na sobě pracovat a v příští sezóně na tyto výsledky navážou. Stále bychom však potřebovali více lidí, kteří by chtěli při práci s mládeží pomoci. Co se týče zájmu dětí o fotbal, je situace výrazně jiná než dříve. Musíte jít dětem s fotbalem naproti. Snažíme se o to a snad se nám to daří. Dnes už prostě sami od sebe všichni kluci fotbal po loukách nehrají a jen málo dětí přivedou rodiče sami do klubu, že chce hrát fotbal.

Jak bude vypadat letní příprava FK Staňkov?

Příprava začala právě dnes (v neděli 15.7.). Budeme trénovat 3 x týdně až do konce července, poté 2 až 3 x týdně a o víkendech budeme hrát přípravné zápasy. Máme domluveny přípravné zápasy ve Strážově (5.8), v Meclově (11.8) a v Přešticích (18.8.) V srpnu bychom ještě chtěli odehrát jeden přípravný zápas ve všední den, nakonec přeci jen chceme hrát i o pouti 28. července (na tento termín přijede do Staňkova s největší pravděpodobností Jiskra Domažlice B, poznámka autora). Na tyto zápasy ještě hledáme soupeře.

Kdo opustí kádr a naopak přijde do Staňkova? 

Kádr opustil z časových důvodů pouze Ševčík. Co se týče posil, nebudu v této chvíli konkrétní. Chceme mužstvo maximálně posílit. Usilujeme o prodloužení hostování všech hráčů, kteří ve Staňkově již na jaře hráli. Dále chceme, aby se do Staňkova vrátili kmenoví hráči, kteří byli na hostování a hráči se staňkovskou minulostí. Pokusíme se kádr doplnit i o několik mladých hráčů.

V rozhovoru s vašim kolegou  na lavičce Sokola Postřekov Jindřichem Kapicem, se  on zmínil, že za rok  bude i vaše mužstvo hrát o postup do 1.A třídy, myslíte si to také?

S trenéry Postřekova mám dobrý vztah, takže nevím, zda to není jen takové kolegiální gesto. Ale snad ne. Postřekovu se proti nám až do tohoto jara příliš nedařilo. Letos to prolomili. Mají velmi dobré, mladé mužstvo s velkou perspektivou. Já doufám, že se v nové sezóně ve vzájemných zápasech vrátíme k výkonům v předchozích letech a budeme Postřekovu opět důstojným soupeřem. Navážu tedy na předchozí otázku. Pokud se nám naše představy o posílení kádru splní, musíme mít vysoké cíle.

Co říkáte tomu, že po dlouhé době nebude mít okres zastoupení v 1.A třídě?

Tak to je dáno především tím, že domažlické „B“ mužstvo postoupilo o soutěž výše a nikdo z okresních mužstev v krajském přeboru nesestoupil. To je tedy vlastně úspěch. Co se týče naší skupiny 1. B třídy tak si myslím, že týmy Rozvadova a Nýřan (především za podzimní část) postoupily zaslouženě. Mužstvo FC Horšovský Týn šanci mělo, ale vzhledem ke sloučení oddílů v H. Týně dohrávalo soutěž „bez motivace“. Klenčí doplatilo na disciplinární prohřešek v derby s Chodovem a mužstvu Postřekova se na jaře tolik nedařilo. Takže 1. A třída bez okresního zástupce je tímto logickým vyústěním.

V zimě u vás nastaly změny ve výboru, jehož jste členem, zlepšila se jeho práce ?

Co se týče celkového složení výboru, tak změny zase nebyly až tak výrazné. Významný byl určitě příchod Petra Staubera na post předsedy. Petr je velká ikona staňkovského fotbalu a pro práci a řízení našeho klubu je jeho přítomnost velkým přínosem. Jinak dělat fotbal ve Staňkově není dnes vůbec jednoduché. Věcí k řešení je opravdu hodně a to nejen po stránce sportovní. Uplynulá sezóna byla pro náš klub extrémně obtížná. Navíc v novinách se situace v klubu dost propírala. Ne vždy úplně objektivně. Vážím si toho, že i přes problémy a dost často i kritiku se najdou lidé, kteří dokážou pro klub nezištně a ve svém volném čase pracovat. Hodně nám pomáhá i město a na spolupráci s ním budeme i nadále spoléhat.

Do nové soutěže v 1. B třídě vstoupí dva nováčci z našeho okresu Tlumačov a FK Holýšov B, co od těchto mužstev očekáváte?

Těžko říct, co se dá očekávat. Bude hodně záležet na kádrech, se kterými do soutěže půjdou. Holýšov „B“ hrál na jaře opravdu dobrý fotbal, takže uvidíme. Každopádně nás čekají postupem těchto mužstev zajímavé derby zápasy v soutěži.

Dalšími nováčky v B třídě jsou mužstva Merklína a Chodové Plané, co od nich čekat?

S Merklínem jsme se utkali na zimním turnaji, kde nás porazil. Má velmi dobré mladé hráče a velmi kvalitní dorost. Mužstvo Ch. Plané neznám.

Naopak 1. B třídu opustily Krchleby a Chodov, povede se jim návrat zpět do soutěže?

Na to je velmi těžké odpovídat. Obě dvě mužstva měla problémy s úzkým hráčským kádrem stejně jako my. Bude záležet na dalším vývoji v těchto klubech, jakou cestou se budou ubírat. Výhodou Chodova do budoucna je, že má mládež.

Jak jste přijal zprávu o tom, že bude Slavoj Koloveč hrát krajský přebor, jak si podle vás povedou?

Na jaře jsem mužstvo nesledoval, pouze „B“ tým, který působil ve stejné soutěži jako my. Jejich rozhodnutí hrát krajský přebor nejsem kompetentní hodnotit, ale zřejmě je správné. Jako v předchozí otázce i zde bude záležet na tom, jakou cestou oddíl dál půjde. Každopádně jejich působení v divizi bylo důstojné a především lákadlem pro fotbalové fanoušky na okrese. Jak si povedou v krajském přeboru? S kádrem, který mají, budou hrát určitě v horních patrech tabulky.

Změny nastaly i v Horšovském Týně spojením 1.FC a Dynama, jak jste přijal tuto zprávu?

Určitě je to „svatba z rozumu“. Už  „rozvod“ byl nesmyslný. Teď jim bude lépe, podle vyjádření v tisku, chtějí pracovat hodně s mládeží a to je správná cesta. Navíc mají 3 krásná hřiště, to jim musí každý klub jen závidět.

Jiskra Domažlice se stala farmou ligové FC Viktorie Plzeň, jak vidíte tuto událost?

Spolupráce s tak silným klubem jako je Viktorie Plzeň, může být pro Domažlice velkou výhodou. Pokud bude spolupráce a nastavená pravidla fungovat, mohou z toho profitovat oba oddíly.

Jak jste viděl účinkování A a B mužstva Jiskry Domažlice?

Výsledky hovoří za vše. Výborná sezóna pro oba týmy.

 

                                                                                       Děkuji za rozhovor Jiří Pojar

Detail [›]
Kucharič 01
Detail [›]
Kucharič 02
Detail [›]
Kucharič 03
Detail [›]
Kucharič 04
Detail [›]
Kucharič 05