Kalendář

<< listopad 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice jsou farmou Viktorie Plzeň


„Jiskra nám vyhovuje výkonnostní kvalitou i geografickou polohou," říká Adolf Šádek

VÁCLAV VACEK

Plzeň - Úzká spolupráce me­zi prvoligovou Viktorií Plzeň a účastníkem České fotbalové ligy Jiskrou Domažlice trvá už dva roky, ale na konci minu­lého týden dostala oficiální punc. Jiskra Domažlice se sta­la farmou Plzně.

Co to pro oba kluby zname­ná v praxi? Například i to, že hráči prvoligového A mužstva Viktorie, kteří budou po zra­nění či budou mít trest za čty­ři žluté karty, budou moci na­stupovat ve třetí lize v dresu Domažlic, aniž by v klubu hostovali. Vydělají na tom obě strany. Hráči Viktorie budou mít i po vystoupení juniorky z ČFL (juniorské týmy ligových klu­bů budou hrát od nové sezóny vlastní soutěž) možnost rozehrát se ve třetí lize a Jiskra může využít pro svůj tým slu­žeb talentovaných i zkuše­ných fotbalistů Viktorie.

„Se spoluprací s Viktorií máme ty nejlepší zkušenosti. Tím, že jsme se stali její far­mou, se vzájemné vazby ještě více prohloubí," pochvaluje si prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček.

„Chceme sjednotit trénin­kový proces a přiblížit i herní styl. I proto se bude náš trenér Stanislav Purkart zúčastňo­vat v Plzni každé pondělí po­rady sportovního vedení Vik­torie," upřesňuje Ticháček.

To, že si Viktoria jako far­mu vybrala právě Domažlice, není náhoda. „Domažlice vy­hovují našemu záměru jak výkonnostní kvalitou, tak ta­ké geografickou polohou. V neposlední řadě pak pojí klu­by dlouhodobá sportovní spo­lupráce a přesvědčení, že z té­to koncepce budou dlouhodo­bě profitovat oba," uvedl ge­nerální manažer plzeňské Viktorie Adolf Šádek.

„Z Viktorie mohou v libo­volném zápase Domažlice po­sílit maximálně dva hráči z je­denáctičlenné soupisky A­týmu, kterou každý klub před sezonou zasílá na FAČR. Po­hyb fotbalistů mimo tuto sou­pisku je neomezený, ale jen směrem z Plzně do Domažlic," dodal Šádek.

Foto Václav Tauer