Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALProč musí kluby platit startovné v soutěži?

Krejčí: Živoříme a teď nás čeká další výdaj

KLATOVY/HORAŽĎOVICE - Zhoršená ekonomická situace Českomoravského fotbalového svazu  byla důvodem zavedení  startovného pro soutěže dospělých.
Kluby české fotbalové ligy zaplatí dvacet tisíc korun,  divize deset tisíc korun. V případě nezaplacení budou kluby předány disciplinární komisi. Zástupci klubů a oddílů se tuto novinku dozvěděli na losovacím aktivu Řídící komise ČMFS  v Praze.
Startovné se týká celkem 66 klubů. Jak novinku přijali  ve dvou pošumavských oddílech, které mají svá mužstva ve fotbalové divizi, jsme se zeptali jejich zástupců.
„Máme větší rozpočet, takže deset tisíc korun se  v něm  zase až tolik nepromítne. Přesto na druhou stranu deset tisíc je deset tisíc. Je to dost peněz, které jsme mohli investovat  do něčeho jiného. Ale je to nařízení, které prostě musíme respektovat,“ konstatoval předseda oddílu kopané TJ Klatovy Dušan Popelka a pokračoval:  „Je mi ale spíš hodně smutno z  toho, že to bylo zase o nás bez nás. Zlobí mne, že nikdo s námi vůbec nic neprojednal a my jsme byli postaveni před hotovou věc. Ani nevím, co  je vlastně důvodem placení startovného,“ kritizoval  postup  Popelka.
Stejného názoru je manažer a trenér divizních Horažďovic Karel Krejčí. „Nevím, proč budeme platit jakýsi účastnický poplatek. Nikdo se nás na nic neptal. Štve mne to. Většina klubů doslova živoří,  a teď přijde  nařízení zaplatit deset tisíc za start v soutěži. Takový výdaj se do rozpočtu našeho klubu určitě promítne, naše finanční situace v současné době je velmi špatná,. My dnes obracíme každou korunu třikrát, než ji někam dáme, a deset tisíc korun jsou pro nás nyní hodně velké peníze,“ řekl Krejčí.