Kalendář

<< listopad 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALViktoria vyzve v play off Ligy mistrů Kodaň, hrát však bude pražském Edenu

 

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň si to o účast v základní skupině Ligy mistrů rozdají s dánským šampionech FC Kodaň. Rozhodl o tom páteční los ve švýcarském Nyonu. 
 
První utkání se odehraje v dánské metropoli 16. nebo 17. srpna, odveta se uskuteční o týden později v Synot Tip Areně v Praze. I přes velkou snahu vedení klubu západočeského odehrát utkání v domácím prostředí na Městském stadionu ve Štruncových sadech UEFA nepovolila utkání odehrát v Plzni.

„Přestože jsme našli řešení v mnoha zásadních oblastech včetně potřeb televizního přenosu, z hlediska našich bezpečnostních opatření nemůže vystavit návštěvníky zápasu Ligy mistrů jakékoliv nebezpečné situaci. V důsledku toho jsme se rozhodli nepovolit stadion ve Štruncových sadech v Plzni jako místo pro konání utkání play off Ligy mistrů," zní oficiální vyjádření administrativy Evropské fotbalové unie. 

Dle ústního vyjádření zástupců UEFA byla hlavním argumentem pro vynucené stěhování Viktorie nedávná tragédie v nizozemském fotbalovém klubu Twente Enschede. Při červencových stavebních pracích a rozšiřování kapacity tamního stadionu se zřítila část střechy, dva lidé zemřeli a dalších patnáct bylo zraněno. 
Rozhodnutí UEFA západočeský klub nepotěšilo. „Velmi nás to samozřejmě mrzí, plzeňští fanoušci byli v obou dosavadních zápasech evropských soutěží naším dvanáctým hráčem a duel o účast v Lize mistrů měl být pro ně pomyslnou odměnou,“ reagoval dnes ze Švýcarska generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Pro fanoušky Viktoria vypracuje klub v následujících dnech možnosti bezproblémové dopravy do Edenu. „Naším cílem je samozřejmě ulehčit Plzeňanům cestu do Prahy. Chceme se poprat o historický výsledek a k tomu budeme potřebovat také v Edenu domácí prostředí,“dodal Šádek, který slíbil, že vedení klubu bude dál usilovat o to, aby fanoušci Viktorie na podzim v Plzni evropské poháry uviděli. 

„Na naší snaze dokončit stadion v co nejrychlejším termínu se tím nic nemění. Stále je zde šance odehrát v Plzni potencionální zápasy základní skupiny. Je naší povinností vůči fanouškům a městu se o to pokusit,“ řekl Šádek.

Autor:
Václav Vacek