Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTomáš Paclík: Viktoria má obrovský potenciál

Tomáš Paclík: Viktoria má obrovský potenciál

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň včera představil nového majitele. Je jím skupina investorů v čele s olomouckým byznysmenem Tomášem Paclíkem. Čtyřiačtyřicetiletý podnikatel, který žije převážně v Praze, má s Viktorií smělé plány.  
„Našel jsem v Plzni tým lidí, s kterým se mi dobře spolupracuje a s kterým se to dá daleko dotáhnout,“ svěřil se Tomáš Paclík, který se do osmnácti let věnoval na vrcholové úrovni atletice.

Jaká byla vaše cesta k plzeňskému fotbalu?
Já jsem v Plzni více než rok pracoval, mám tu spoustu přátel i u fotbalu. A když mě oslovili s prosbou o pomoc, tak jsem se snažil jim vyhovět.

Můžete přiblížit vaši pozici ve Viktorii?
Jsem zástupcem akcionářů a předsedou představenstva FC Viktoria Plzeň.

Klub vlastníte ještě s dalšími akcionáři. Proč zůstávají v utajení?
V každé firmě je normální, že se lidé neukazují. I když pomineme fotbal, který je hodně specifický, a půjdete do jiné akcionářské struktury, tak přece není úplně běžné, že lidé chtějí, aby byli vidět. A v Čechách je to, myslím, docela pochopitelné.

Myslíte si, že je do budoucna možné, že ostatní akcionáři vystoupí z anonymity?
Tak já jsem vystoupil z anonymity minimálně dnes a nemám s tím žádný problém. Nemohu ale zatím mluvit za další lidi.

Můžete potvrdit, že firmy spojené se jménem Miroslava Kříže, to znamená AP Trust a Pražská sportovní, už nemají ve Viktorii Plzeň žádný majetkový podíl?
Absolutně žádný. Klub vlastní skutečně pouze fyzické osoby. Já vždycky podnikám jen s čitelnými spoluhráči. Dokonce jsem se tomu dlouhé roky bránil, abych měl vůbec nějaké partnery. Ale když se pak dostanete někam dál, tak už to moc nejde. Ale když s někým podnikám, musí to být fyzická osoba a já musím vědět, co je to za člověka.

Můžete říci, kde všude kromě České republiky podnikáte?
Podnikám ještě na Slovensku, v Ukrajině a v Rusku.

Znali jste se s panem Křížem?
Ano, my jsme dokonce spolupracovali. Znali jsme se asi rok, plánovali jsme nějakou spolupráci, ke které ale bohužel nedošlo.

Máte o něm nějaké zprávy?
Nemám žádné zprávy. Jen z médií, tak jako vy.

Zabýváte se tím, že kupujete a prodáváte firmy. Dá se tedy předpokládat, že tenhle byznys s Viktorkou vám vydělá ve chvíli, kdy klub prodáte. Kdy to plánujete?
Pozor, tenhle projekt je o něčem jiném, než že bych tu plánoval nějaký prodej. To zatím nemám vůbec v úmyslu.

Jaké máte plány s plzeňským fotbalem?
Jako každý svůj projekt ho chci rozvíjet a dotáhnout ho daleko.

Můžete být trochu konkrétnější?
Na to je zatím ještě brzy.

Máte v plánu přestavbu stadionu ve Štruncových sadech?
Tohle já moc plánovat nemohu, stadion patří městu. A my budeme moc rádi, když nám město pomůže. Ale město klubu pomáhá, takže tady si nemáme na co stěžovat.

Stadionem se ale Plzeň rozhodně pyšnit nemůže, souhlasíte?
Stadion je hrozný. Nedávno jsem četl žebříček prvoligových stadionů u nás a ten plzeňský byl na devátém místě. Zjistil jsem, že věci, které mohlo vedení klubu ovlivnit, jsou špičkové. Na druhé straně výhled, komfort, atmosféra, které jsou dány z větší části stavební konstrukcí, tak s tím nic nenaděláte.

Budete na město tlačit, aby se rekonstrukce stadionu ve Štruncových sadech uspíšila?
Tlačit rozhodně nebudeme. Je na městě, jestli rozhodne, zda je to věcí veřejného zájmu. O tom ale musí rozhodnout politici. Pokud se tak stane, tak my budeme samozřejmě rádi, ale nikoho do ničeho tlačit nebudeme.

Při svém vstupu do klubu jste musel řešit situaci, kdy hráči neměli zaplaceny prémie či bonusy. Jak to s dluhy vůči hráčům vypadá dnes?
Před sobotním ligovým zápasem v Praze proti Spartě dostali všechno zaplaceno.

Stálo to peníze i vás osobně?
Hlavní finanční investice v počátku mého působení v klubu byly zejména na mně, jelikož jsem zodpovědný za řízení a financování klubu. A některé věci se musely udělat rychle, nebylo moc času přemýšlet, kde hledat peníze jinde. Co se však týká budoucího rozvoje, to už je jiná kapitola.

Proč se tedy nedá říci, že akciovou společnost FC Viktoria Plzeň ovládáte?
Protože ji neovládám. Já mám nad ní manažerskou kontrolu a zodpovědnost za financování.

Jaký je to pocit, být tak důležitým mužem v klubu, který vede Gambrinus ligu?
Jsme první, jen jsme ztratili hloupě body v prvním kole s Olomoucí, ale porazili jsme železnou Spartu. Tak co bych mohl více chtít?

Nastal nějaký zlomový okamžik, kdy jste se rozhodl, že půjdete do plzeňského fotbalu?
Nic takového. Musel jsem si prověřit spoustu věcí a všechny klíčové záležitosti pro mě dopadly dobře. A potom jsem se rozhodl.

Zkuste svými slovy charakterizovat, jaký klub spoluvlastníte?
Říci to stručně, to je velice těžké. Ale je to klub, který má obrovský potenciál, tým lidí, s kterým se mi dobře spolupracuje a s kterým se to dá daleko dotáhnout.

Dovolte na závěr jednu odlehčenou otázku. Budete ve městě piva jako Moravák učit vedení klubu pít víno?
No, v Olomouci se víno moc nepije, ale učit je nemusím nic. To už jsem si vyzkoušel, že to umějí moc dobře (smích). Ale pivo je v Plzni nejlepší na světě.

 

Výprodej hráčů nehrozí, potvrdili šéfové Viktorie Plzeň

Především velká úleva se včera zračila ze tvářích členů vedení i realizačního týmu fotbalového klubu FC Viktorie Plzeň. 

Západočeši představili nového majitele, kterým je skupina akcionářů v čele s olomouckým podnikatelem Tomášem Paclíkem. A s novým majitelem přišel do klubu klid, situace se vyjasnila.  
Viktoria se na konci minulé sezony ocitla ve svízelné situaci. Hrozil výprodej klíčových fotbalistů, klub dlužil hráčům prémie a bonusy.
Vítězi Ondrášovka Cupu také neprospělo, že v médiích byl stále spojován s osobou zmizelého Miroslava Kříže, který ho předtím vlastnil, i když ten se po ohlášení své kandidatury na místopředsedu ČMFS už před rokem všech funkcí v klubu vzdal.
S blížící se novou sezonou se čím dál více spekulovalo o další budoucnosti západočeského klubu. Příchodem nového majitele se situace stabilizovala a celá Viktoria si oddechla.

„Jsem moc rád, že se vedení podařilo zajistit nového majitele. Pro všechny je to jenom dobře,“ pochvaluje si novou situaci trenér Viktorie Pavel Vrba, který má velkou zásluhu na tom, že jeho tým po šesti kolech kraluje první Gambrinus lize.

Plzeňský kouč má velkou radost i z toho, že klub není nucen prodávat klíčové hráče pod cenou. „Nabídky, které na některé naše fotbalisty přicházely v poslední době například z Turecka, já osobně považuji až za nehorázné,“ uvedl trenér Vrba.

Naopak, lídr ligy včera opět posílil. Další signál, že klub je zdravý a stojí na pevných nohou. „Na přestup k nám přichází slovenský stoper Miloš Brezinský, mimo jiné bývalý hráč Liberce, Mladé Boleslavi či Sparty, který poslední dvě sezony působil v rumunském prvoligovém Temešváru,“ potvrdil včera dobrou zprávu pro fanoušky Viktorie Plzeň generální manažer Adolf Šádek.

Dva hráči, kteří se v nabitém kádru do základní sestavy neprosadili do základní sestavy, naopak odcházejí. Zkušenosti v týmu nováčka druhé ligy, Sezimova Ústí, bude sbírat mladý talentovaný útočník David Vaněček. A vytáhlý stoper Tomáš Hájovský vyztuží obranu Hradce Králové. „Oba hráči odešli na hostování do konce roku,“ upřesnil informaci Šádek.

Generální manažer Viktorie Plzeň včera nevyloučil, že do vypršení přestupního termínu může k odchodu některého z hráčů dojít. „Tohle se ve fotbale nedá nikdy vyloučit. Nebylo by to však proto, že potřebujeme někoho prodat, ale jedině v případě lukrativní nabídky. Žádná taková však zatím na stole neleží,“ dodal Adolf Šádek.

Autor:
Václav Vacek