Kalendář

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOtázky pro trenéra Sokola Mrákov, Petra Konopa

1.       Zhodnoťte průběh uplynulé sezóny Sokola Mrákov (áčko, béčko, žáci).

V loňské sezoně jsme měli v soutěžích přihlášeno 7 mužstev, která si vedla následovně. Mladší přípravka skončila v okrese na 3. místě, starší přípravka na 8. místě. Nejlepšího umístění dosáhli mladší žáci, kteří skončili v okresním přeboru druzí. Starší žáci obsadili v krajské soutěži 11. místo a dorostenci, také v krajské soutěži velice pěkné 4. místo. B-mužstvo mužů hrající III. třídu obsadilo historické 3. místo.  A naše A-mužstvo se udrželo po dvou sezonách v I.B třídě, když obsadilo 11. místo.

 2.       Jak vypadala letní příprava s kým jste hráli výsledky ?

A-mužstvo mužů se připravovalo na novou sezonu třikrát v týdnu, když treninky byli zaměřené především na fyzičku. Během léta A-čko odehrálo 4 přátelské zápasy: v německém Gleisenbergu zvítězilo 6:5, v Bezděkově 8:2 a doma porazilo Nýrsko 4:2 a Tlumačov minulý čtvrtek 1:0.

 3.       Výhled do nové sezóny Sokola Mrákov (cíle)?

Vzhledem k tomu, že vstupujeme do třetí sezony v I. B třídě, chtěli bychom se po minulých zkušenostech pohybovat v klidném středu tabulky.

4.       Čeho by jste se chtěli vyvarovat a naopak co se povedlo v minulé sezóně?

Určitě bycom chtěli v novém ročníku I. B třídy být produktivnější v koncovce a proměňování vypracovaných šancí, protože to nás v minulé sezoně stálo hodně bodů. A zásadně zlepšit produktivitu bodů ze soupeřevých hřišť, což byl do teďka náš největší problém.

Co se povedlo? Udržení I. B třídy.

 

5.       Posílení kádru odchody příchody odkud kam?

Do kádru A-mužtva začleňujeme tři vlastní odchovance, kteří přichází z dorostu. Dále jsme na roční hostování získali z Jiskry Domažlice brankáře Ondru Korbu a záložníka Víťu Kohouta a z Nýrska jsme prodloužili hostování Jiřího Vondy. Odešli pouze dva hráči: Roman Škampa - ukončení hostování z Kolovče a na roční hostování do Kdyně odešel Standa Němec.

6.       Kdo bude favoritem a proč 1.B třídy naopak kdo bude hrát o záchranu ?

Favoritů v naší skupině bude asi víc a já tipuji, ze čtveřice Staňkov, Klenčí, Dlouhý Újezd a Zbůch. V boji o záchranu bych si přál, aby bylo co nejméně mužstev domažlického okresu.

7.       Jak budou účinkovat podle Vás divizní zástupci Domažlice, Koloveč?

Domažlice a Koloveč mají kvalitní celky a hlavně kvalitní trenéry. Jiskra po prvních dvou těžkých soupeřích má šest budů a po zkušenostech z minulých sezon bude v divizi atakovat čelo tabulky, do 4. místa by měla bez problémů skončit. Koloveč to bude mít jako nováček o dost těžší, ale jak napověděly jejich první dvě domácí výhry, mohou myslet výš než jen na boj o záchranu. Pro okres Domažlice budou určtě atraktivní a přitažlivé obě jejich derby...

8.       Co Vás trápí v Českém fotbale a naopak jeho pozitiva?

V minulých dnech mě velice zklamalo vystoupení našich pohárových zástupců v UEFĚ. Hlavně Jablonec a Baník Ostrava si uřízli pěknou ostudu. Jinak je jasné, že v klubové Evropě kromě Sparty a Slávie nemá náš fotbal moc šancí.

Pozitivní vidím to, že okres Domažlice má v divizi dva celky....

poj