Kalendář

<< červen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOtázky na nového trenéra FK Tábor J. Klimka

Na podzim jste byl asistentem Radima Hešíka, na jaře zase Zdeňka Staroby. Šla by porovnat jejich letora a způsob práce? Myslím tím přístup k hráčům, zda byl někdo přísnější, nebo demokratičtější, kombinační fotbal, upřednostnění stylu hry apod. 

Určitě musím poznamenat, že oba dva jsou velmi kvalitní trenéři i když způsob jejich práce byl rozdílný. V podzimní části jsme s trenérem Hešíkem dali do hromady solidní tým, byla euforie z postupu, vyhýbala se nám zranění, hráli jsme útočný fotbal a střileli poměrně dost branek. Do jarní časti nastoupil k týmu v pozici hlavního trenéra Zdeněk Staroba, který odvedl dobrou práci. V zimním přestupním termínu se nepodařilo přivést do týmu některé vytipované posily a na jaře mužstvo provázela neskutečná marodka. Přes to konečné 8 místo v kontextu celé sezony lze označit jako úspěch. Co se týče porovnání práce obou trenérů, tak Radim Hešík určitě vyznával demokratičtější přístup k hráčům, naopak Staroba je autoritativní typ trenéra

Podzimní utkání v Třeboni bylo strhující a bylo vidět, že se perou týmy, soutěžící o pomyslný titul nejlepšího jihočeského divizního týmu. Na podzim jste ještě vedli, ale nakonec vás ve finále „rybníkáři“ ulovili. Mrzí to moc a proč se tak stalo, podle vás? Zranění, absence, výkony venku či doma?

Utkání v Třeboni bylo pro fanoušky určitě velice pohledné, padlo šest branek, dostali jsme gól už ve 3.min, pak jsme otočili na 2:1 a měli další příležitosti. Bohužel vlastní naivitou a nezkušeností jsme o vítězství přišli a nakonec prohráli 4:2. Třeboň má na divizní poměry velmi dobrý tým, téměř každý hráč prošel Dynamem a není pro mě překvapením, že se zaslouženě stali nejlepším jihočeským mužstvem, zvlášť když nás na jaře postihla velká marodka.

Teď jste hlavním trenérem vy a zodpovědnost za výsledky je na vašich bedrech. Na čí práci byste chtěl navázat? Od každého z vašich předchůdců něco nebo úplně samostatná cesta? 

Myslím si, že každý trenér by měl jít svoji cestou a s pokorou si vzít od svých kolegů to nejlepší. Jsem pro demokratický přístup k hráčům a pro pozitivní atmosféru v mužstvu. Stejně vás jako trenéra hráči musí neustále zápas co zápas, trénink co trénink přesvědčovat o tom, že do základní sestavy patří, pokud ne, nehrají.

Kádr doznal a určitě dozná určitých změn. Prozradíte jakých a na kterých postech vás zatím ještě tlačí bota? Měla by být sestava silnější nebo kvalitativně stejná jako na jaře? A realizační tým?

Kádr doznal po skončení sezony změn, skončilo trio z Příbrami Mácha, Šindelář, Novák, Holan je ve Strakonicích, Rabiňák se prosadil v druholigovém Žižkově a půjde bud na hostování nebo na přestup, Bujnovský projevil zájem se vrátit domů do Borovan, Stoszek marodí se zraněným kolenem. To byli všichni hráči základní sestavy, tak že pomalu budujeme nové mužstvo. Z hostování se vrátil Majer z Dražic, Škrábek a Pěknic z Chýnova, povolení k přípravě u nás mají Kučera (Dynamo) a Cais (Prachatice), z dorostu přišli Král, Doubrava a Macko. O dalším případných adeptech táborského dresu jednáme.

Jestli bude, nebo nebude mužstvo silnější než v předchozí sezoně ukáže až soutěž samotná. Asistentem bude Daniel Fořt.

V minulé sezoně jste určitě měli vyšší ambice, jak je tomu letos. Kam až byste chtěli zamířit, samozřejmě včetně postupu. Už máte stanoveny cíle, ať už od vedení klubu nebo města? 

Jsme si velice dobře vědomy toho, že druhá sezona v soutěži bývá náročnější než ta předchozí a pokud by se povedlo zopakovat loňské umístnění, budeme rádi. Samozřejmě budeme chtít v každém utkání bodovat.

Prozraďte, prosím, také něco o sobě. Myslím hráčskou kariéru, samozřejmě i spoluhráče, se kterými jste nastupoval. Pak následovala pochopitelně trenérská. Začínal jste u mládeže nebo hned u chlapů?

Tak já jsem od 6 let až do staršího dorostu hrál hokej za Motor Č.B. kde mě vedla celá řada vynikajících trenérů, nejraději vzpomínám na již zesnulého pana Šemberu a pana Jágra, pak jsem hrál národní ligu v Písku a končil jsem v Č.Krumlově. Vždy mezitím ve volných chvílích a pak dlouho hrál fotbal za Planou, kde jsem po skončení hráčské kariéry začal trénovat. Pak následovalo 5 let v Dynamu, začínal jsem u přípravek a končil u ligových žáků. Po té jsem trénoval mladší a starší divizní dorost v Prachaticích, no a v minulé sezóně jsem byl asistent u můžů a šéftrenér mládeže v Táboře.

Na případné spojení táborského a sezimáckého fotbalu se možná ani snad nebudu ptát, je to dost citlivá otázka už dlouho.

Samozřejmě je to otázka na vedení obou klubů. Můj čistě osobní názor je ten, že sloučení mládežnických družstev by na škodu nebylo a táborskému regionu by zcela jistě prospělo.

Převzato z webu FK Tábor