Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTřetí liga by se hodila, říká nový ředitel strakonického SK Luděk Cimrhanzl

Strakonice - Fotbalisté chtějí přivést do ochozů diváky kvalitní hrou, to je základ všeho.

Luděk Cimrhanzl sledoval pozorně utkání Strakonic na Střeleckém ostrově, kde minulou středu hrály s prvoligovým Dynamem.

Domácí fotbalisté mají do nové divizní sezony veliké cíle, posilují na všech postech. I proto angažovali na místo sportovního ředitele Luďka Cimrhanzla. Ten nevstupuje do zcela nového prostředí, protože ve Strakonicích už působil dlouhé roky jako trenér mládeže a sedm let také vedl tréninkové centrum mládeže. Před sebou má k řešení spoustu úkolů, protože Strakoničtí chtějí posunout svůj fotbal přece jenom výš.

Jak vlastně teď bude v nové sezoně vypadat nové velení klubu?

Michal Káník je majitelem klubu, já sportovním ředitelem, první tým mužů povedou Přemysl Šroub a Karel Sládek, béčko bude trénovat Stanislav Blažek.

A vaše první důležité úkoly?

Výkladní skříní každého klubu je jeho první mužstvo, takže samozřejmě jeho posílení a stabilizace. Jak už víte, v našem utkání na Střeleckém ostrově proti prvoligovému Dynamu se objevila řada nových hráčů z jiných oddílů. Například z Písku to byli Kučera, Legdan, Holan, Listopad, navrátilec Patrik Káník, sehraná útočná dvojka z Prachatic Kováčik s Košíkem, z nižších soutěží třeba Milan Glazunov, Šilhan a další. Jiná jména samozřejmě nemůžu říct, ještě hledáme. Ale prozradím i Vaška Mrkvičku.

Také se proslýchá, že by se Strakonice měly stát farmou českobudějovického Dynama. Co je na tom pravdy?

Je pravda, že chceme navázat s Dynamem užší spolupráci, a to se řeší. Zatím se všechno řeší, myslím, že na nějaká vyjádření je příliš brzy.

Ale Dynamo má přece svoje béčko…

Plánuje se, že rezervy ligových oddílů by měly svoji vlastní soutěž. Vím, že se o tom mluví už dlouho a zvažují se pořád pro a proti. Taky je pravdou, že třetí liga s osmnácti týmy je příliš nafouklá a má trochu divnou regulérnost. Jednou ten tým nastoupí s dorostenci, pak jde o víc a ligové mančafty ho nabijou pomalu ligovým kádrem. Nikdy pak nikdo neví, kdo to proti němu nastoupí. Tohle by zmizelo.

Ale na druhou stranu, do téhle doby se právě ti mladí dostávali do soubojů se zkušenými týmy, třeba Varnsdorfem, Ovčáry, Královým Dvorem, Pískem, donedávna i Sezimovo Ústím. A to byl pro ně křest ohněm, těžký vstup do dospělého fotbalu. Jaký je váš názor?

To je taky fakt, proto asi to dlouhé váhání, jaké řešení zvolit. Já si myslím, že bude záležet na tom, jak k tomu přistoupí samotné oddíly. Kdyby byli kluci pod smlouvami, měli náročného trenéra, který by je neustále tlačil do výkonů, mohlo by to nahradit bývalé Dukly, kdy kluci z dorostu šli na vojnu. Navíc by si prodloužili klima v týmu a pořád by mohli fotbalově růst. Hráli by stabilně a žádný prvoligový hráč by je nevytlačil ze sestavy. Ale říkám, záleží to na oddílech, musejí to se svazem doladit. A ještě jedna důležitá věc, výsledek musí být známý před sezonou. Každý musí vědět, kdo sestoupí, kdo zůstane. Nesmí se měnit pravidla během hry.

Vraťme se ale zpátky z Prahy a Čech do Strakonic. Jaké budou další úkoly sportovního ředitele?

Ten prvořadý jsem už řekl, další ale na to mají úzkou návaznost. Chceme sladit po sportovní stránce práci všech našich týmů od přípravky až po áčko mužů, jejich tréninkové metody. Chceme také dostat výš naše béčko, máme i sportovní třídy. Tohle všechno musíme dát dohromady, s trenéry na tom budeme pracovat, hlavně s panem Buchtelem. Ten vedl a vede mládež kvalitně.

Asi budete muset hodně bojovat o přízeň fanoušků…

To je pravda. Nejdřív je musíme přivést do ochozů naší kvalitní hrou, pak můžeme navázat i dalšími pobídkami. I proto jsme se vrátili s našimi zápasy na neděli odpoledne do tradičního fotbalového času. Víme, že oddíly z okolí taky v tomhle čase hrají svoje utkání, ale strakonické diváctvo je na neděli odpoledne zvyklé. Kdysi tady byly dva oddíly, vyrostla tu spousta výborných fotbalistů, návštěvy byly vysoké. Přitáhnout chceme nejenom diváky, ale hlavně mladé hráče a hráčky. Ve Strakonicích je přitom spousta dalších sportů, basketbal, házená, musíme na tom zapracovat. A myslím, že celkově musíme vylepšit image Strakonic, třetí liga by se sem hodila.

Milan Šíma