Strakonice mají první výhru

Strakonice - Štastným střelcem na Meteoru byl Zdeněk Hanzlík.

Na tenhle okamžik čekali nejenom Strakoničtí, ale i snad i všichni jihočeští fanoušci, celých sedm kol. Svěřenci trenéra Eduarda Kubaty konečně uhráli první podzimní vítězství, a to dokonce na horké pražské půdě.

FK Meteor Praha VIII – SK Strakonice 1908 0:1 (0:0), branka: 77. Hanzlík, rozhodčí: Z. Novotný.

Zápas samotný nepřinesl žádný extrémně líbivý fotbal, ale boj o každý míč. Většina hry se odehrávala mezi pokutovými územími a obrany obou celků převyšovaly ofenzivní snahy. Jihočechy samozřejmě potěší, že odolala ta jejich v čele s gólmanem Kučerou.

Vzhledem k tomu, že případná remíza by spíš bolela domácí Meteor, lehce přitlačil na pilu, ale na Kučeru si Pražané nepřišli. O osudu celého střetnutí rozhodla 77. minuta. Káník vysunul kolmicí Hanzlíka, který obešel i zkušeného Birhanzla, a z pravé strany poslal levou nohou neomylně míč k tyči domácí branky – 0:1. A bylo vymalováno.

Zdeněk Hanzlík, autor branky: „Dostal jsem od Káněho krásný míč. Souboj se stoperem, kterému jsem udělal zasekávačku, a pak už jsem chtěl jen trefit bránu. Ani jsem střelu neviděl, takže nevím jak to prošlo. Hlavně, že tam padla a jsou tři body.“

Hodnocení zápasu asistenta Přemysla Šrouba: „Hrálo se na malém hřišti, kde vítězila spíše bojovnost než technika. Celé utkání se odvíjelo od osobních soubojů, a ty se nám dařilo hlavně ve druhém poločase vyhrávat. Tím jsme získali zasloužené tři body. Na hráčích bylo vidět jak moc chtějí konečně vyhrát. Teď nás čeká domácí zápas s Voticemi a získané body z venku budeme rozhodně chtít potvrdit. Je před námi ještě hodně práce napravit nepovedený začátek soutěže.“

ŽK: 4:2 (Vargčka, Birhanzl, Flíček, Svoboda – Hanzlík, Káník), diváků: 157.

Sestava Strakonic: Kučera – Vl. Hovorka, Legdan, Brom, Hajdušek – Kotrnoch (46. Říský), Bambule, Káník, Zedník – Červenka (88. P. Hovorka), Hanzlík (90. Cibulka).
Autor: Vladan Vršecký