Tábor slavil vítězství, Domažlice odjížděly zklamané


První divizní kolo A skupiny svedlo dohromady dva jihočeské trenéry, i když na opačných stranách barikády. Víc radosti si nakonec po vítězství 1:0 užil táborský Radim Hešík, zatímco domažlický Libor Žák nikterak netajil svoje rozčarování.

Radim Hešík (trenér Tábora): „Od začátku jsme šli do tlaku, protože jsme nechtěli nechat nic náhodě. Vytvořili jsme si díky tomu i několik standardek, a po jednom z rohů jsme se Kolským ujali vedení. Pak ještě vychytal Mleziva Bujnovského, jehož střela mířila do šibenice. Na brankáře šel dvakrát sám i Pěknic, ale nedal. Šanci měl i Kalášek.
Jenže po půlhodině jsme trochu ubrali a Domažlice pomalu převzaly iniciativu. Jednou nás zachránila tyč, několik střel šlo těsně vedle.
Po přestávce jsme už hráli na jistotu a hosté měli míč na svých kopačkách častěji. V posledních deseti minutách pak vyvinuli opravdu silný tlak, který umožnil svou nedisciplinovaností Pěknic. Oplácel a šel ven. Ale ustáli jsme to. Nakonec si myslím, že jsme zvítězili zaslouženě.
V sobotu teď hrajeme na Bohemce, která venku vyhrála venku v Řevnicích 2:1 a určitě bude silná. Ale my chceme předvádět svoji hru, i když je to pro nás čerstvá soutěž a skoro nikoho neznáme. Doufám, že už budeme mít k dispozici Nohavu z Bechyně a Šafárika s Červenkou z Písku. Snad jednání dotáhneme do úspěšného konce.“

Libor Žák (trenér Domažlic): „Já musím říct, že jsem hodně zklamaný. Když pominu některé okolnosti, tak jsme si zápas prohráli sami. Dostali jsme hloupý gól ze standardky a pak jsme se přizpůsobili hře domácích. Zbytečně jsme nakopávali dopředu vysoké balony, kterými jsme Tábor nemohli nikterak ohrozit.
Jenže po přestávce začal Tábor „šlapat vodu“, my jsme naši hru vrátili na zem a získali jsme převahu, bohužel jenom platonickou. Přitom nás domácí ničím nepřekvapili, ale my jsme nedokázalií dát gól. Musíme se hodně polepšit. Myslel jsem, že bychom mohli podat podobný výkon jako proti Karlovým Varům, ale nevyšlo to. Možná chyběla rozehrávka zezadu, protože máme problém se stoperskou dvojicí, proto ty nakopávané míče. Taky mi chyběla od nás větší agresivita.
Ve druhém kole přijede béčko Příbrami a to bude moc těžkej oříšek. Naposledy vyhrála na béčku Dukly 3:1.“

Připravil Milan Šíma/JF