Klatovy dostaly v Příbrami nářez

KLATOVY, PŘÍBRAM - „Soupeř nás doslova a do písmene smetl,“ konstatoval fotbalový trenér Jiří Toman


Ilustrační foto

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Jan Kastner

Hon kočky s myší připomínal sobotní fotbalový zápas v Příbrami, kde záloha ligové Marily v utkání divizní skupiny A hostila Klatovy. Tým z Pošumaví inkasoval od domácích favoritů neuvěřitelných a ostudných jedenáct branek, přičemž se ani jednou nedokázal střelecky prosadit.


„No comment. Příbram nás smetla. Byla jednoznačně lepší,“ konstatoval trenér TJ Klatovy Jiří Toman. Kouč si před zápasem s týmem, který v tomto ročníku ještě neprohrál a doma je k soupeřům gólově velice štědrý, nedělal žádné velké iluze. Ale takový debakl rozhodně nečekal. „Na našich hráčích s rostoucím skóre bylo vidět, že už si jen rychle přejí slyšet závěrečný hvizd hlavního sudího, aby to utrpení už co nejdřív skončilo,“ dodal lodivod Klatov. „Neměl jsem ani kým hru oživit. Na lavičce byli jen Voráček a Matějka, který navíc nebyl ještě úplně fit,“ připomněl Toman. Klatovský kouč se musel v Příbrami obejít bez zraněného Zedníka, novopečeného otce Viktory a brankáře Jarolíma. „Náš sobotní soupeř ukázal, že patří výš. Disponuje kvalitním kádrem, jehož hráči navíc bojují o místa v sestavě A týmu. Takže nevypustili jediný okamžik utkání, šli do plných od začátku do konce,“ vysekl poklonu soupeři Jiří Toman.


Překazit čisté konto domácímu favoritovi mohl ale v 15. minutě utkání za stavu 1:0 klatovský Beneš, jenomže z výhodné pozice pálil těsně vedle. Nadějně vypadala akce z 54. minuty, kdy hostující György zatáhl míč po straně k příbramské svatyni a pak jej poslal na penaltu Meszárosovi. Jenomže chybělo lepší zakončení. „I přes debakl zahráli v Příbrami velmi dobře mladíci Rendl a György,“ uvedl klatovský trenér. „Zápas v Příbrami pro nás už teď musí být tabu. Je potřeba se soustředit na další utkání. V sobotu 27. září nás čeká veledůležitý souboj. Doma hostíme pražský Meteor a ten prostě musíme porazit,“ je jasné Jiřímu Tomanovi, jehož tým má po šesti kolech na kontě pouhé tři body.

Příbram B - Klatovy 11:0

Poločas: 4:0. Branky: Bakongolia 6, Škácha 3, Novák z PK, Mapanya.. Rozhodčí: Vitner. ŽK: 0:0. Sestava Klatov: Herman – Bouberle, Bušta, Hovorka, Rendl – Beneš, Meszáros, György, Pavlík (Voráček), Cihlář – Mirga.