Odehráli jsme kvalitní utkání, má jasno trenér Nykodým.

Strakonice/ Fotbalisté Bzové v prvním jarním mistrovském utkání předvedli velice slušný výkon a nebyli daleko od vítězství. Nakonec si přivezli ze Strakonic bod. Trenér Nykodým byl s bodem vcelku spokojen.

Autor:
Jan Vildmon

 

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Jan Vildmon

Bzová vstoupila do utkání aktivně a v prvních dvaceti minutách si vytvořila dvě vyložené šance, které ale Petr neproměnil. „Odehráli jsme kvalitní a pěkné utkání. Oproti minulým zápasům jsme podali zodpovědný výkon,“ uvedl trenér Bzové Milan Nykodým. Po změně stran se na straně Bzové projevilo, že nastoupili někteří hráči po nemoci. „Přestali jsme hrát to, co jsme si řekli. Zbytečně jsme nakopávali míče. Už to nemělo tu kvalitu jako v první půli. Přesto myslím, že jsme byli herně lepší než domácí,“ podotkl trenér Nykodým, který dodal, že utkání bylo na šance poměrně vyrovnané. Bzová se dostala do vedení v 57. minutě. „Ondra Veinlich šel do brejku, zbavil se protihráče a před brankou se podíval, kde stojí gólman a velmi zkušeně mu udělal kličku a poslal míč do prázdné branky,“ popsal trenfu Veinlicha trenér Bzové. Hosté ale nakonec nevyhráli. V 93. minutě totiž rozhodčí pískl pokutový kop, který proměnil Hovorka. „Chtěl jsem vyhrát, věřil jsem tomu, ale okolnosti byly proti. I bod je vlastně dobrý,“ doplnil trenér Nykodým. Fotbalisté Bzové nakonec mohli ze Strakonic odjet i s prázdnou. V 95. minutě ale Kaufman zachránil situaci na brankové čáře.

Branky: 90. (+3) Hovorka z pen. - 63. Veinlich. Rozhodčí: Kříž. ŽK: Káník M., Kostka, Hovorka, Hadraba - Nademlejský, Kaufman, Čihař. Diváků: 180.

Bzová: Slováček - Kovařík, Kaufman, Štěch (77. Štych), Lancz, Petr (93. Hrubý), Nademlejnský, Dubský, Bežó, Ehl (55. Čihař), Veinlich.