Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalistů je jako šafránu.

KLATOVY/SUŠICE/CHANOVICE - Po podzimní části přeboru Plzeňského kraje  je na tom nejlépe chanovický Chanos

V plné přípravě jsou v současné době všichni tři zástupciPošumaví v naší nejvyšší krajské fotbalové soutěži. Hráči všech třech týmů se pustili do tréninku  v druhém lednou týdnu, schází se třikrát týdně a nabírají především fyzičku. Koučům  všech třech týmů přidělává vrásky nedostatek fotbalistů. Nejen z tohoto pohledu je situace nejlepší v Chanovicích.

„Do zimní přípravy se zapojilo třináct hráčů, pokud se poctivosti při trénování týká, nemohu nikomu nic vytknout, ale velké rezervy mají hráči v docházce. V kádru nedošlo po podzimu k žádným změnám. Nikdo není na odchodu, usilujeme o nějaké nové hráče, ale vše je zatím v jednání. Trénujeme doma, střídáme halu s venkovním terénem. Součástí zimní přípravy jsou zápasy v rámci zimního turnaje na ´umělce´ ve Strakonicích, kde se dnes utkáme se Štěkní,“ uvedl trenér Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek, jeho cílem je  v jarní části soutěžního ročníku 2007/2008 vylepšit postavení v tabulce. Chanovice jsou deváté s 21 body.

„S tím samozřejmě nemohu být spokojen. Tým má určitě na víc, postavení v tabulce neodpovídá jeho síle.  Chceme se usadit na pátém místě a k tomu  povede především vylepšení naší na podzim žalostné koncovky,“ je jasné Rambouskovi. Jak se  mu bolavé místo povedlo v zimní přestávce vyléčit,  se ukáže hned při startu jarních ostrých bojů v sobotu 15. března, kdy jeho svěřence čeká domácí derby se Sušicí.

„Trénujeme třikrát týdně, víkendy patří zápasům v rámci zimního turnaje v Blatné,“ uvedl nový kouč TJ Sušice Karel Kalivoda, který se po odchodu z klatovské role asistenta trenéra s chutí  chopil  taktovky ve městě pod Svatoborem. „Ale není to vůbec podle mých představ. Trénuje pouhých osm hráčů, což je opravdu proklatě málo. Kádr na zápasy pak lepíme dorostenci,“  konstatoval Kalivoda, který chce   sušickému týmu, k němuž má blízko,  pomoci na jaře navýšit hubené bodové konto, (17) a vylepšit tak velmi  neuspokojivé třinácté místo  v tabulce po podzimní části přeboru Plzeňského kraje. „Já vůbec nemám potuchy o změnách v kádru, protože řada hráčů, i když by měli být dál ve službách Sušice, se vůbec neozvala,“ dodal Kalivoda.

Odlepit se ode dna  tabulky a přidat k pouhým dvěma bodům další je jarním cílem trenéra TJ Klatovy Iva Lužného.  Ten se ale také potýká s nedostatkem hráčů, navíc se musí vyrovnávat s údělem lodivoda záložního týmu.

„Samozřejmě, že prioritou je A mužstvo, ale o to víc a líp my musíme pracovat. Naším úkolem je vychovat hráče pro áčko, a ještě už začít hrát v krajském přeboru důstojnější  roli. Bude to těžké, ale musíme to zvládnout, musíme to nějak dokopat,“ uvedl kouč, který má nyní k dispozici dvanáct hráčů. „Hostování u nás ukončil Žitník z Dobřan, k jiným změnám nedošlo. Někteří pendlují mezi áčkem a béčkem,“ dodal trenér,  jehož svěřenci mají za sebou jedno přípravné utkání v rámci plzeňského turnaje, v němž porazili Rapid 5:2. 

Yvetta Musílková