Kalendář

<< listopad 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDejmek: Musíme zlepšit koncovku.

 

Detail [›]Dejmek Milan
Dejmek Milan
Nový domažlický trenér chce na jaře divákům nabídnout více gólů
 
 
Domažlice - K celkem nečekanému kroku sáhli funkcionáři fotbalového oddílu Jiskry Domažlice. Miroslava Moravce na trenérském postu po zimní přestávce vystřídal Milan Dejmek, jehož posledním působištěm byly Klatovy.
Kdy přišla nabídka Jiskry Domažlice a jak jste na ni reagoval?
Po skončení sezony mě oslovil prezident oddílu Jaroslav Ticháček, jestli bych neměl zájem trénovat v Domažlicích. Nechal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou a na nabídku jsem nakonec kývnul. Musím přiznat, že pro mě byla hodně překvapivá, protože jsem nečekal, že by v Domažlicích uvažovali o výměně trenéra. Ale nabídka prostě přišla, tak to v trenérském životě chodí, jednou jste odvolaný, pak přijde další nabídka, takže proč ji nevyužít.
S jakým cílem do Domažlic přicházíte?
Byl bych spokojen, kdyby se na jaře hrálo v klidném středu tabulky, aby si hráči zvykli na nějaký systém a řád a snažili se posunout domažlický fotbal zase o kousek výš, i když to bude hodně těžké.
Co budete od svých svěřenců vyžadovat především?
Hlavně disciplínu. Dnes je důležité v každém sportu, aby hráč plnil své úkoly, taktické nebo věci bojovnostního a morálního charakteru, pokud tak nečiní,  tak v týmu nemá co dělat. Na to budu hodně přísný.
Domažlice jste doteď netrénoval, hodně hráčů ale znáte z divize. Jak na vás působí po úvodních trénincích ostatní?
Několik hráčů jsem trénoval v divizních mužstvech nebo ještě v dorosteneckých kategoriích. Na několika zápasech Jiskry jsem se byl již podívat a viděl jsem hrát i ostatní. Po prvních trénincích mám celkem dobrý dojem, doufám, že všem morálka vydrží co nejdéle. Bude se muset zapracovat na některých věcech. Na druhou stranu jsem čekal, že na tom budou po svátcích hůře, ale je vidět, že někteří na sobě pracovali.
Co se vám na hře Domažlic líbilo a co byste naopak chtěl změnit nebo zlepšit?
Chtěl bych navázat na práci trenéra Moravce, hodně se mi líbila domažlická bojovnost a nasazení a to, že neskládali zbraně ani tehdy, když se jim příliš nedařilo. Nemyslím výsledkově, ale herní projev. Prostě bojovali a jak se říká ´jeli na krev´.
Zlepšit bych chtěl určitě koncovku, protože o tom fotbal je. Fanoušci budou na zápasy chodit, pokud budeme dávat góly a čím více jich dáme, tím to bude lepší.
Co říkáte pozici Jiskry po podzimu?
Umístění Domažlic je na nováčka velmi hezké, dvacet bodů po podzimu je fantastických. Je to dobrý základ k tomu, abychom se vyhnuli co nejdříve sestupovým vodám.
Jak jste říkal, dvacet bodů je slušný zisk. S kolika body byste byl spokojen v jarní části?
To je strašně ošemetné. Řeknu to frázovitě. Chtěl bych být v tabulce co nejvýš, a co se bodů týká, co nejvíce, abychom se vyhnuli starostem se sestupem. Kolik to bude, v tuto chvíli říct nejde. Určitě bude docházet k posunům v umístění mužstev. Mám zprávy, že některé oddíly hodně posilují, ať už kvůli bojům o postup, nebo o záchranu. I Senco Doubravka silně posiluje.Myslím si, že letos bude divize hodně vyrovnaná, takže si netroufám říct, kolik kdo bodů může získat.
Přemýšlíte o dalším posílení kádru nebo jste spokojen?
Já osobně jsem s kádrem, který se podařilo udržet, spokojen, navíc mám reference o tom, že je tady vynikající parta, takže zasahovat do rozjetého vlaku a dobré party nemá smysl. Naopak by to mohlo hrozit opačným extrémem. Zatím přišel Tomáš Bahleda a o dalších posilách vedení, ani já neuvažujeme.

 

Zdeněk Mifek