Kalendář

<< prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALGólman Viktorie nadchnul Angličany.

 

PLZEŇ - Tři dny v Anglii stačily brankáři fotbalistů Viktorie Plzeň Michal Daňkovi k tomu, aby ohromil trenéry druholigového klubu West Bromwich Albion. Dokonce natolik, že šéfové klubu přijedou na začátku tohoto týdne do Čech, aby zde vyjednávali o přestupu téměř dvoumetrového gólmana.

„Michal zanechal v Anglii velmi dobrý dojem. Hlavní kouč Tony Mowbray a trenér brankářů Joe Corrigan jsou z něj unešeni,“ potvrdil eminentní zájem lídra druhé anglické ligy o plzeňského gólmana hráčův manažer Ondrej Chovanec, který za Daňkem do Anglie přiletěl a jednal v závěru minulého týdne v Birminghamu s představiteli klubu West Bromwich Albion.

Anglický klub by měli při jednání v Čechách zastupovat předseda představenstva Jeremy Peace a finanční ředitel Mark Jenkins. „To, že do Čech přiletí těsně po Michalově třídenním tréninkovém pobytu první muž klubu a přiveze s sebou finančního ředitele, hodně napovídá,“ říká Ondrej Chovanec.

Výsledek jednání je ale v tuhle chvíli velmi těžké předpovědět. „Pan Peace je obchodník, stejně jako pan Kříž z Viktorie. To jednání může být velmi zajímavé, zvláště, padnou–li si do oka. Jak se ale bude odvíjet, to bude záležet jen na zúčastněných stranách,“ míní Chovanec.

„Vyloučeno není, že by mohla z jednání vzniknout i další spolupráce mezi kluby. A to bez ohledu na to, zda k dohodě o přestupu Michala Daňka ihned dojde či ne,“ míní hráčský agent.

Angličané kromě Prahy údajně navštíví i Plzeň. „Chtějí poznat prostředí klubu, ve kterém Michal doznal výkonnostního vzestupu. Vedení West Bromwich Albion zaujalo i to, že stejnými kluby jako Michal Daněk, Blšany a Plzní, prošel i Petr Čech. Svědčí to o tom, že česká brankářská škola je v Anglii pověstná. V této souvislosti pro Michala hraje i skutečnost, že vzešel z brankářské líhně Baníku Ostrava stejně jako Luděk Mikloško a Pavel Srníček, kteří se v Anglii výrazně prosadili,“ připomíná Chovanec.

Daněk, vysoký 195 centimetrů, podle Chovance zaujal trenéry klubu West Bromwich Albion i svou obrovitou postavou. „Svými parametry je opravdu upoutal,“ přitakává.

Pokud by Daněk přestoupil už teď v zimě, má velkou šanci proniknout do základní sestavy. Brankářskou jedničkou týmu je totiž už sedmatřicetiletý Ir Dean Kiely, který má za zády dva velmi mladé a málo zkušené brankáře.

Klíčová pro jednání mezi oběma kluby může být suma, kterou bude anglický klub za Daňka ochoten zaplatit. „Plzeň už v létě směřovala do Anglie svoje požadavky. Angličané nejspíš přijedou do Čech s nabídkou, která podle všeho nebude s požadavky Viktorie zcela korespondovat. Budou se ale snažit najít cestu, aby došlo ke shodě. A to jak ve výši odstupného, tak i v načasování přestupu. Tak, aby všechny strany, to znamená kluby i Michal, byly spokojeny,“ domnívá se Chovanec.

Plzeňský klub se ovšem poté, co prodal v zimě dva své klíčové hráče, Filla do Stavageru a kapitána mužstva Jarolíma, nebude chtít své největší hvězdy jen tak lehce vzdát.

Navíc v souvislosti s tím ani nemá ekonomickou potřebu Daňka nyní prodávat. To by museli Angličané přijít s opravdu lákavou nabídkou. „Museli by dát více peněz, než jsme utržili za Filla,“ uvedl na konci minulého roku pro Deník předseda dozorčí rady Viktorie Miroslav Kříž. Podle informací Deníku se základní částka pohybovala kolem hranice 1 300 000 euro.

V pátek pozdě večer totiž přiletěl z třídenního tréninkového pobytu v klubu druhé anglické ligy West Bromwich Albion. Do postele se dostal před půlnocí a už ráno ve tři čtvrti na sedm vstával na trénink Viktorie, který pod vedením asistenta trenéra Zdeňka Bečky absolvoval společně se spoluhráči, kteří neodjeli na sobotní zápas Tipsport ligy proti Jablonci.

„Spal jsem necelých sedm hodin a to je na mě málo. Z postele jsem ale vyskočil bez problémů, jako kluk jsem musel vstávat do školy už v půl šesté ráno,“ vzpomíná s úsměvem Michal Daněk.

Z Anglie se vrátil plný dojmů. „Bylo to super. Pohodová atmosféra v klubu, skvělé zázemí. Věci, nad kterých se v českém klubu někdy divíme, že je máme, jsou v Anglii samozřejmostí. Tři dny v Anglii jsem si užíval,“ vypráví Daněk.

V tréninkovém centru na okraji Birminghamu absolvoval tři tréninky. „První s trenérem brankářů a jedním mladým gólmanem, protože mužstvo mělo v té době volno. Ve čtvrtek a v pátek jsem se připojil normálně k týmu a připravoval se s ním,“ říká. „Oba tréninky byly herní, protože v sobotu čekal mužstvo ligový zápas. Úplně mě fascinovalo tempo při tréninku. I přes obrovské nasazení se hraje ohleduplně, nikdo do nikoho nezajíždí,“ všiml si brankář Viktorie.

Velkým pomocníkem Daňka při jeho pobytu v klubu byl český hráč v dresu Bromwiche Roman Bednář. „Pomáhal mně především jako tlumočník při tréninku. První noc jsem strávil v hotelu a druhou noc jsem přespal u Romana. Vyprávěli jsme si a vzpomínali na doby, kdy jsme spolu hráli za reprezentační mládežnické výběry,“ cenní si pomoci krajana Daněk.

Plzeňský gólman na ostrovech zanechal velmi dobrý dojem. Svědčí o tom i skutečnost, že zástupci anglického klubu přiletí na začátku příštího týdne k jednání s Viktorií Plzeň. „Trenér brankářů i hlavní kouč Tony Mowbray mně na rovinu sdělili, že o mne mají eminentní zájem. Jestli ale do Anglie odejdu, to záleží na jednání mezi kluby. Sám jsem na to moc zvědavý, jak to dopadne. Nechám se překvapit,“ říká.

Pokud se přestup v zimě neuskuteční, zklamný z toho prý nebude. „V Plzni se mi daří, jsem tu spokojený. Mám tu ještě dva půl roku smlouvu a není důvod někam utíkat. V potaz musím brát i rodinné záležitosti, přítelkyně bude v dubnu rodit a určitě zůstane doma v Ostravě. Rád bych u narození syna samozřejmě byl, ovšem může se stát, že odejdu do Anglie. Oba jsme připraveni na obě varianty. Přítelkyně podpoří mě a já ji,“ dodává Michal Daněk.

Václav Vacek